Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na sevgi, coşku ve hamd ile son sürat devâm ediyor!?

Bu akşam hep birlikte, “Yorgunluk” hakkında konuştuk. Meğer sıhhatli bir insan, bütün uzuvlarıyla aktif olan, çalışan, düşünen ve hisseden; dolayısıyla rûhu ve bedeni ile dinlenmeye ihtiyaç duyan bir varlıkmış. Bîtap düşen bedeni istirahat ve uyku dinlendirir; yorulmuş olan rûhu da zikir, tefekkür ve ibâdet huzûra erdirirmiş. ?

Meselâ, bir müddet susmak ses tellerimizi, “Allah!” demek ve namaz kılmak ise gönlümüzü dinlendirirmiş. Yalın ayak toprağa basmak damarlarımızdaki kan akışını hızlandırır, vücûdumuzda biriken negatif yükleri alır ve bizleri rahatlatırmış. Gökyüzüne ve yeşilliğe bakmak, gözlerimizi kuvvetlendirirmiş.?

Özellikle yüksek beton binâlarda; telefon, bilgisayar, tablet gibi teknolojik cihazlarla iç içe yaşayan kişilerde, uzun süreli stres ve yorgunluk, had safhada olurmuş. Bu sebeple muhakkak, temiz havada derin derin nefes alıp vererek yürüyüş ve egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve güzel işlerle meşgûl olmak gerekirmiş.☺️

Öğrendiğimiz birbirinden faydalı bilgilerin ardından, yatmadan evvel ellerimizi açtık ve huzurla şöyle duâ ettik: “Yâ Rabbî! Bizleri, muhtaçlara yardım ederken, sıkıntılarını hafifletmeye çalışırken, hayır faaliyetlerinde koştururken; hâsılı Sen’in rızân yolunda yorulmakla ve dinlenmekle nasiplendir. Âmîn!” ?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
23.04.2021
BalıkesirYorum Yap