Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı, Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda tüm heyecânıyla devâm ediyor.?

Bu akşam, fırsatları yakalamamız gerektiğinden bahsettik ve yine bol bol tefekkür ettik. ☺️

Hep birlikte, Allâh’ın bize verdiği fırsatları düşündük. O kadar çoktu ki saydık saydık bitiremedik. ?Onlardan birisi şuydu:

Meselâ Allâh bize konuşabilme fırsatı vermiş. Bunu hayra dönüştürebilirmişiz. Bu fırsatı dedikodu ve gıybet ederek, yalan söyleyerek, fitne çıkartarak kullanıp ziyân etmemeliymişiz.

Biz Gülberenk Çocukları olarak böyle bir ortamda bulunduğumuzda hemen etrâfımızdakileri îkâz etmeli; oradakiler buna rağmen, hâlâ dedikodu ve gıybet etmeye, yalan söylemeye devâm ediyorsa, hemen oradan uzaklaşmalıymışız.

Çünkü insan, görüştüğü kişiye benzemeye başlarmış. Bu sebeple Yüceler yücesi Rabb’imiz hayırlı yerlerde bulunmamızı, sâlih ve sâlihâ insanlarla bir arada olmamızı istermiş.☺️

Düşündük… Mum yandıkça ve etrâfı aydınlattıkça erirmiş. Eriyip eriyip küçülür, sonra da bitermiş.

Meğer etrâfına aydınlık katan, başkalarına faydalı olan insanlar da muma benzermiş. Anlayacağınız faydalı olmak bencillikle değil, fedâkârlık etmekle mümkünmüş.

Fırsatlar elde sabun gibiymiş, çok iyi değerlendirmek, ziyân etmemek gerekirmiş. Mum aydınlık, buz serinlik, sabun da temizlik katarken eriyip bitiyor ve tükeniyormuş.

Vakit azalıp gidiyor, kuvvet zayıflıyormuş. Dikkatle bakıp fark etmek, fırsatları yakalamak gerekirmiş. Mum gibi, buz gibi, sabun gibi işe yaramaya azmetmeli, iyi niyetli ve gayretli olup sıkıntılara sabretmeli, sabredenlerden olabildiysek çok çok çok şükretmeliymişiz. ☺️

Her bir Uykudan Önce Programı, kaçırılmaması gereken çok güzel birer fırsatmış. Bu akşam, bunu tekrar hissettik. Yarın yine görüşmek ümit ve duâsı ile yatağımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

 1. Esma ~ES ~ dedi ki:

  Canım Arkadaşım ömürde bir fırsattır değil mii? Allah ömrümüzü her an güzel işlerle, Rabbimizin sevdiği peygamberimizin sevdiği işlerle geçirmeyi nâsip eylesin.
  Seninle olan her ânımız zaten Rabbimizin sevdiği anlar! Gülberenk’le olmak en kıymetli fırsattır!

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Şimdiye kadar bir programı tekrar tekrar dinlediğim az olmuştur. İki gündür çokça dinledim ve gördüm ki; her dinlemede başka bir şeyi farkediyorum. Bu sebeple artık programları daha fazla dinlemeye başladım. Şer gördüğümüz, bizi kedere sürükleyen birçok şeyin öğrenilmesi gereken bir ders olduğunu, tecrübe olduğunu yaşayarak görüyoruz.
  Rabbimiz, biz öğrenirken başkalarının kedere, sıkıntıya düşmesinden sana sığınıyoruz!
  Gülberenk; tüm duygu ve düşüncelerimizin terbiye ve tâlim edildiği mükemmel bir sınıf!⚘

Yorum Yap