Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, iki günlük aranın ardından Uykudan Önce Programı’nda yine berâberdik!?

Bu akşamki programda, artık malzemelerden yapılmış hârika çalışmaların, bâzı geri dönüşümlerin ve yenilenmiş eşyâların fotoğraflarını gördük.?

Artık kumaşlarla kaplanmış bir tahta parçasının salyangoz kabukları ile buluşturulduğu zarif bir pano… Fistolar, kapitoneler ve fiyonklarla yenilenmiş bir kapı süsü…Hasır parçası üzerine monte edilen güllerle hazırlanan bir duvar süsü…

Sonra boncuklarla ve takvimden kesilip yapıştırılan güzel yazılarla havası değiştirilen ahşap levhalar…Kiler hâline getirilmiş bir vitrin ve bu vitrinin içindeki gıdâları setretmek için dikilen tüller…

Dışı kaplanmış ve kenarı kozalaklarla süslenmiş göz doldurucu bir levha…Püsküllü ve boncuklu şık birer raf örtüsü hâline gelen eski perdeler…

Meğer gördüklerimizin tamâmı, sâdece vakit ve emek verilerek yapılmış! Bizler de Gülberenk Çocukları olarak çalışmalı, üretmeli, çevremize huzur ve güzellik saçmalıymışız!?

Sonra da Allâh’ın verdiği akıl ve îmanla neler yapabildiğimizi anlatmak ve fikir vererek sadakalarımızı çoğaltmak için yaptığımız çalışmaları başkalarına göstermeliymişiz.?

Bir de ne iş yaparsak yapalım, beş vakit namazımızı mutlakâ kılmalı, bize güç ve âfiyet veren Rabb’imize şükrederek secde etmeliymişiz!

Zîrâ namaz; kalbimizi huzurla dolduracak en büyük amelmiş ve yaptığımız diğer bütün işler, onunla daha mânâlı hâle gelirmiş.?

İşte böyle, bu akşam da Rabb’imize çooook şükrederek ve yarın akşam tekrar buluşmayı ümît ederek programımıza son verdik!?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

Müellife: Merve Doğancı

 

 5 Yorum

 1. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Baa-yıl-dımmm…
  O kadar huzurlu görünüyor kiii…
  Eeee tabiii imrendik, gıbtâ ettikkk.
  Sâyenizde bizler de evimize ufak dokunuşlar yaptık.
  Sâdelik esâsıylaaa…

 2. Esma Gülberenk dedi ki:

  Canım arkadaşım, kozalak şurubu mu!? İlk defa gördüm ve çoook şaşırdım. Kozalak bir ağaç parçası, hiç ağaçdan şurup olur mu? Vayyy oluyormuş. İşin sırlarını bilmek başka! Ellerinize sağlık, şifâ olsun içenlere.

  Ne güzel fikirler verdin bize! Aklıma şu geldi, Allah hiçbir şeyi boşuna yaratmamışdır.

  Bu Uykudan Önce Programı şurub gibi, bir kaşık alıyorsun sonra tefekküre dalıyorsun.

  Teşekkürler Gülberenk!

 3. Işın Karasulu dedi ki:

  Arkadaşım , kozalak şurupları çok güzel görünüyor.Ben de geleyim birlikte yapalım .?

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Hayranlıkla seyrettik,zevkle dinledik. Fikirler çok güzel. Kıymet verdiğimiz eşya ile birlikte aslında kendimizi de kıymetli kılıyoruz.
  Güzel paylaşımların için teşekkürler Gülberenk⚘?

 5. Zinnure YANDI dedi ki:

  Allah râzı olsunn bu muhteşem fikirleri bizimle paylaştığınız içinnn.

Yorum Yap