Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam sevinçle, “Gülde Diken Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Zahmet sanırsın rahmettir, sûretin ardı hikmettir.
Güle giden yolda diken, azimle hevese elektir.”

Meğer hayatta, sıkıntıların ardındaki güzellikleri görebilmek ve etrâfa müspet enerji saçabilmek çok mühimmiş. Meselâ su; kimileri için eşi benzeri olmayan mükemmel bir nîmet, kimileri için de bulunduğu kabın şeklini alan renksiz bir sıvı imiş.?

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sâllallâhu aleyhi vesellem, bir gün ashâbı ile yürürken yolda köpek ölüsüyle karşılaşmış. Orada bulunanlar, kötü koku ve görüntü karşısında rahatsız olmuş; fakat Varlık Nûru Efendimiz, lâtîf üslûbuyla köpeğin dişlerinin güzelliğine dikkat çekmiş. İşte bu hâdise, muhteşem bir bakış açısını gösteren müstesnâ misâllerden imiş.☺️

Ayrıca, günümüzdeki koronavirüs imtihanında bile nice hikmetler varmış. İyi yönden bakıldığında karantina vetîresi, hızla akıp giden zamanda kendini dinleyemeyen, gönlünün sesine kulak veremeyen çoğu kişinin dinlenmesine, sükûnete ermesine vesîle olmuş. Salgın hastalık, acziyeti ve yalnızlığı fark etmeyi sağlamış. Eceli gelen kimselerin virüs sebebiyle vefâtı ise diğerleri için fânîliği derinden hissetmeye, hakîkate daha da yaklaşmaya ortam hazırlamış.?

Gülberenk Çocukları olarak bizler, hiçbir şeyin görünenden ibâret olmadığını bilmeliymişiz. Ayrıca, pandemi sebebiyle iptâl edilen sahne programlarımız için üzülmek yerine, Telegram uygulamasında başlayan birbirinden değerli faaliyetlerimiz için çokça şükretmeliymişiz!?

Eğer sizler de çalışmalarımızdan istifâde etmek isterseniz, www.gulberenk.com internet sitesindeki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilir, vakit kaybetmeden Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz!?

Merve Doğancı
24.03.2021
BalıkesirYorum Yap