Kıymetli Zİyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam coşkuyla, “Gülberenk Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Aklımıza, pandemi döneminden evvel her ayın ilk haftasonu gerçekleşen, sahne programları geldi.

Büyük bir heyecanla seyrettiğimiz eğitici piyeslerin ardından, el ele tutuşarak hep birlikte seslendirdiğimiz bu güzel şarkı, bizleri o günlere aldı, götürdü. Meselâ, “Gül Kokusu” isimli programda sahne güllerle kaplıydı ve salonda, huzur dolu bir atmosfer hâkimdi. Sloganımız, “Gaflete Hayır, Sünnete Evet!” idi. “Sünnet Marşı” ile Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, mübârek alışkanlıklarından bâzılarını öğrenmiştik.

“Pasta Börek” isimli programda ise doğru yemek yemeyi tefekkür etmiştik. Lokmaları iyice çiğnedikten sonra yutmanın, abur cuburdan uzak durmanın, sindirim sistemimizi yormamanın ehemmiyetini iyice kavramıştık. “Doğru Yemek Nîmet! Oburluk Külfet!” diye haykırmıştık.

Gülberenk Çocukları olarak bizler koronavirüs tedbirleri kapsamında, evde kaldığımız günlerden îtibâren internet üzerinden, “Uykudan Önce” ve “Eğitici Çocuk Programları” ile uzaktan da olsa tekrar bir araya gelebildiğimiz için, Rabb’imize şükrettik!

Ardından, yatsı namazlarımızı kılıp evdekilerle helâlleştikten sonra, dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, yattık uyuduk.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
24.05.2021
BalıkesirYorum Yap