Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam, “Çorapta Delik Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Çorapta delik gibidir ihmâller ve tâvizler,
Gereğini hemen yapmazsak büyür, yama ister.
Yamanan çorap bir daha eskisi gibi olmaz,
Nîmeti ziyân edenlerde huzûr bulunmaz.”

Hep birlikte düşündük. Müslümanlar olarak Kur’an ve sünnet çerçevesi dâhilinde yaşamamız, dâimâ mes’ûd olabilmemiz için kâfî imiş. Meselâ huşû ile namaz kılmak, büyüklerimize iyilikler yapmak, muhtâcın elinden tutmak ve dosdoğru olmak, yüreğimizi sevinçle doldururmuş.

Meselâ Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, İslâm’ı tebliğ için gittiği Taif’te kötü insanlar tarafından taşlandığı hâlde, yine de onların hidâyeti adına duâ etmesi, yüceliğinin ve gönül güzelliğinin ispâtı imiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, İnşirah Sûresi beşinci âyet-i kerîmede, “Zorlukla berâber bir kolaylık vardır.” buyurmuş. Peygamber Efendimiz’in Taif’teki sıkıntılara râzı olup sabrettikten sonra mîrâca yükseltilmesi, bu husustaki en müstesnâ misâl imiş.

Öğrendik ki başımıza gelen ağır imtihanlar karşısında isyân etmez, şükür hâlinde olur, hatâlarımız için istiğfâr eder isek Allâh’ımız da bizlerden râzı ve hoşnûd olurmuş. O’nun rızâsını kazanmak, ebedî saadetimizin yegâne anahtarı imiş.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Merve Doğancı
24.02.2021 / Çarşamba
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk şarkıları ve programları ile yavrularımız, Kur’ân ve sünnet üzere yaşamayı öğreniyor Elhamdülillah.?

Yorum Yap