Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da saat 21:00’de yâni tam vaktinde bir aradaydık!☺️

Meğer vakitli olmak Müslümanlar’ın başlıca husûsîyetlerinden biri imiş. Söz verdiğimiz vakitte gelip gitmemiz ve kimseyi bekletmememiz gerekirmiş.

Eğer birine söz verdiğimiz hâlde hiçbir mâzeretimiz yokken bekletiyorsak, çok büyük bir ayıp işliyoruz demekmiş. ?

Randevu verirken, yarın Allah izin verirse saat 13:00’te sizi bekliyor olacağım, demeliymişiz. Zâten Rabb’imiz izin, ömür, sıhhat ve akıl vermezse söz verdiğimiz vakitte hiçbir yere gidemezmişiz.?

Bu sebeple herhangi birine söz verirken, bir iş için niyetlenirken veyâ plan program yaparken heeeep “İnşâllah!” demeliymişiz. Bu, “Rabb’imiz izin verirse” demekmiş. Her sözde olduğu gibi “İnşâllah” derken de samîmî olmamız ve gereğini güzelce yapmamız gerekirmiş.

Gülberenk Çocukları her işinde, davranışında samîmî olur ve onların kalpleri gözlerinden okunurmuş; çünkü iki yüzlü değil, içleri dışları bir çocuklarmış.☺️

Öğrendik ki eğer müezzin ağabeylerimiz ezan okurken, şöyle güzelce her işimizi bir kenara bırakıp gözlerimizi de kapatıp tatlı tatlı dinlersek şifâ bulur ve kendimizi çoook iyi hissedermişiz.☺️

Hattâ ezan okunduktan sonra hemen namazımızı kılarsak, çok güzel olurmuş çokkk! ?

Meğer bütün canlılar ve cansızlar Allâh’ı zikredermiş. En çok bitkiler, daha sonra hayvanlar, en az ise insanlar zikredermiş!? Bunu duyunca çok şaşırdık ve hâlimize acıdık. ?

“Allâh’ım bizi gafletten koru da seni çok çok çoook zikredenlerden, senin rızânı çok çok çoook kazananlardan eyle!” dedik.

Dinlediğimiz Gel Hadi Gel Bak Şarkısı’nda: “Durma sen de ibret al da koş namaza koş!” diyordu. Meğer namaz Allâh’ı zikretmenin en güzel yolu, Müslüman’ın gözünün nûru, Rabb’i ile buluşma ânı, şifâ, sevdâ ve şükran imiş. ☺️

İşte böyleeee… Bu güzel bilgilerin ardından, namazımızı kılıp uyumadan önceki diğer vazîfelerimizi yapmaya niyetlendik! Rabb’imiz izin verirse, yarın akşam tekrar buluşmak ümit ve duâsı ile programımıza son verdik. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Ezanının bereketi resmen programa yansıyor.
  Ezandan sonra başka bir ufuk açılıyor.
  Allah râzı olsunn.
  Ne kadar mühim ezanı dinlemek.
  Ezanla dinlenmek..

 2. Esma ~ES ~ dedi ki:

  Teşekkürler Gülberenk!

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Çok güzel bir program dinledik. Müslümanın hayatı 5 vaktin ekseni etrafında olmalı. Rabbimiz vaktini en güzel şekilde geçirenlerden eylesin. Âmin.
  Gülberenk; Vakti değerlendirme hususunda en güzel misâlim⚘?

Yorum Yap