Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da Uykudan Önce Programı’nda berâberdik. Hep birlikte Alınganlık Marşı’nı dinledik ve çok güzel bilgiler edindik! ☺️

Öğrendik ki her yere vakitli gitmemiz gerekirmiş; fakat bâzen elimizde olmayan sebeplerden ötürü, söz verdiğimiz yere geç kalabilirmişiz. İnsanlar bu durumdan haklı olarak rahatsızlık duyabilir ve bizi îkâz edebilirlermiş. Bize düşen, muhâtaplarımıza mâzeretimizi açıklamak; fakat en güzeli buna hiç mahâl vermeden, vakte riâyet husûsunda titiz olmakmış.

Bu güzel bilgilerin ardından, birkaç tekerleme dinledik ve şunları tefekkür ettik: Meğer bedeni besleyen gıdâlara maddî, rûhu besleyenlere ise mânevî gıdâ denirmiş. Bedenimiz; yumurta, peynir, zeytin, pekmez, bal, tereyağı gibi gıdâlar ile… Kalbimiz ise; namaz, niyaz, sadaka, tesbih, tevbe, hizmet ve himmet ile beslenirmiş. Sağlıklı gıdânın vücûdu beslediği gibi, bâzı albümler de rûhu ve fikri beslermiş. “Gülberenk Albümleri” de onlardan bir tânesiymiş. ?

Nedense insanların çoğu; ekmeği, kıymayı, zeytini, sucuğu, peyniri, kaymağı ve canının çektiği daha birçok gıdâyı satın almak için rahatlıkla imkân bulabilirmiş. Buna mukâbil, mânevî yönünü besleyecek kıymetler için, olsa bile para harcamak istemezmiş.?

Oysa, sâdece bedenimizi değil; rûhumuzu ve kalbimizi de sağlıklı gıdâlar ile beslememiz gerekirmiş. İşte bu sebeple, sâlihlerle ve sâlihâlarla birlikte olmalı, faydalı kitaplar okumalı ve istikrarlı bir şekilde sohbetlere katılmalıymışız.

Bizler Gülberenk Çocukları olarak, Uykudan Önce Programı ile beslendiğimiz için Rabb’imize şükrettik! Ardından, uyumadan önceki vazîfelerimizi yerine getirdik. Haftaya Pazartesi, tekrar buluşmak ümîdi ve duâsı ile yatağımıza geçtik! ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAMYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk Uykudan Önce, çocuklara ve bizlere mânevî bir gıdâ gibidir. ?

Yorum Yap