Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu haftanın son Uykudan Önce’sini de huzurla gerçekleştirdik. ☺️

Hani Arı ablalar, Afrika’dan İstanbul’a gelecek talabeler için hazırlık yapıyordu ya… Meğer o ablalar çok çalışmış, hepsi iş birliği içinde elinden geleni yapmış. Ayrıca bu çalışmalara katkıda bulunmak isteyen başka ablalar da Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hesâbına bağış yollamış. Ve o katkılarla, bütün satın alma işlemleri tamamlanmış. Alınanlar kargoyla yola çıkmış. Sâdece hediye paketlerini hazırlamak kalmış.☺️

Yardımlaşmak, tıpkı bir vücûdun uzuvları olmak gibiymiş. Meselâ ayaklarımız olmasa yürüyemez, kollarımız olmasa birçok işimizi hâlldemez, gözlerimiz olmasa göremez, kulaklarımız olmasa işitemez, dişlerimiz olmasa harfleri düzgün telaffuz edemezmişiz.

İşte Gülberenk ablaları bir vücûdun uzuvları gibi, birbirini tamamlıyormuş. Bâzıları saha, bâzıları bağış çalışması yapıyor; bâzıları fiilen, bâzıları da kafa yorarak çalışıyormuş. Anlayacağınız, onlar berâberce hareket ediyor ve çok güzel işler başarıyorlarmış. Meğer birlik beraberlik olunca, el ele tutuşunca işler nasıl da güzel hâlloluyormuş.☺️

Bencil insanlar yardımlaşmayı bilmez; çünkü onlar sâdece kendini düşünür imiş. Bütün dünyâ kendi etrâflarında dönüyor zannederlermiş.? Bunun üzerine bizler, öyle olmamak için “Allâh’ım, bizi bencillikten koru!” diye duâ ettik. Sonra da şu güzel haberi işittik:

Bugün Cumâ Buluşmaları Grubu’nda Tasavvur Müsâbakası yapılmış. Birinci seçilen eserlerin hepsi de çok düşünülerek ve emek verilerek ortaya çıkmış! Gayret edip çalışan elbette başarıyı yakalarmış! ?

Bu müsâbakanın birincileri, Gülberenk’ten tam 500₺ mükâfât kazanmış. Biz de bu yarışmaya katılabileceğimizi duyunca heyecanlandık! Ne tasavvur edeceğimizi şimdiden düşünmeye başladık! ?

Bu güzel çalışmaya katılmak için; bir takım Gülberenk Cd’si satın almalı, elimizdeki mâlzemeleri bir araya getirerek eserimizi oluşturmalı, sonra da yaptığımız çalışmanın üç ayrı fotoğrafını çekip afişteki numaraya yollamalıymışız.

Rabb’imiz bize çok güzel nîmetler lûtfetmiş. Herkes vakti varken; yapabileceği hayırlı ve faydalı ne iş varsa ertelemeden yapmalı, aslâ boş durmamalıymış. Zâten vakit dolduğunda, her insan bir gün bu dünyâdan gidecekmiş. O sebeple, ardımızda güzellikler bırakmak gerekirmiş.

Programımızın sonunda, etrâfı çiçek gibi güzelleştiren Gülberenk Çocukları olduğumuz için çok çok şükrettik! ? Uyumadan önce yapmamız gereken vazîfelerimizi yerine getirip huzurla yatağımıza geçtik!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Işın Karasulu dedi ki:

  Fırsatları yakalamama vesîle olan Gülberenk’ten Allah râzı olsun.

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk’in ihlâs ve samîmîyet içinde yapmış olduğu hizmetlere şâhit olmak, bu neferin izinden gitmek öyle güzel, öyle kıymetli ki…
  Bâzı şeyler vardır söze gelmez, dile dökülmez. Anlatılmaz yaşanır tarzında şeyler…
  İşte Gülberenk de aynen öyle!⚘?

 3. Sevil Fırat dedi ki:

  Hayırlı işlerde yarışan bir ekip…? Maşallah sübhânallah! ☺️ Rabb’imizin ne güzel kulları var, Elhamdülillah ? Gülberenk!?

Yorum Yap