Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından Uykudan Önce, yine büyük bir coşkuyla gerçekleşti!?

Programımızın başında, hep birlikte düşündük. Meğer hayatta iyi bir insan olmak çok mühimmiş; fakat tek başına yeterli değilmiş. Akıllı, îmanlı, gayretli, cesur ve duyarlı olmak da gerekirmiş. Bir kişi iyi niyetli; lâkin korkak veyâ akılsız olsa bu, hiçbir işe yaramazmış.

Meselâ, insanların bâzıları yoksulluk endişesinden dolayı, sadaka vermek istemezlermiş. Yüceler yücesi Rabb’imiz Kur’ân-ı Kerîm’de, Bakara Sûresi 268.âyette şöyle buyurmuş: “Şeytan, sizi fakirlikle korkutur ve size cimriliği emreder. Bir Müslüman, kendisine lûtfedilen nîmetleri Hak yolunda kullanmalı, dâimâ cömert ve diğergam olmalıymış.

Gülberenk Çocukları olarak bizler bu hususta, hiç küçümsenmeyecek sâfî bir gayrete imzâ attık! Geçtiğimiz hafta yaptığımız hayır pazarlarımızdan 1890 lira kazandık! Tezgâhlarımızda kalan ürünleri ise Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği satın aldı! Allâh’ımız da bereket verdi ve tam 7000 lirayı Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı aracılığıyla İdlib’e ulaştırdık!?

Soğuk havalarda, Müslüman kardeşlerimizin içini bir nebze olsun ısıtabilmek niyetiyle, “Bismillâh!” diyerek başladığımız çalışmamızı şükür ve sevinçle tamamladık! Ardından, ellerimizi duâya açtık. Dedik ki: “Yâ Rabbî! Berâberce yapmaya çalıştığımız bu iyiliği, yüce katında kabûl eyle! Allâh’ım! Habîbin hürmetine, bizleri çok sev! Bizlere namazı sevdir! Âmîn!”

Programımızın sonunda evdekileri öpüp hepsiyle helâlleştik. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Yataklarımıza geçtikten sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, huzurla uyuduk.

Eğer sizler de birbirinden hayırlı faaliyetler, bilgiler ve zenginliklerle dolu birlikteliğimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!??

25.01.20212 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Allah’ımız verdiği istîdatları ve imkânları kendi yolunda en güzel şekilde kullanmamızı nasîp etsin inşallah.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Tefekkür, hayır, yardımlaşma…Hepsi Gülberenk’le çok güzel!

Yorum Yap