Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Uykudan Önce Programı tüm heyecânıyla internet ortamında devâm ediyor. ☺️

Virüsün devâm ettiği şu günlerde kendimizi çok iyi korumalıymışız. Meğer insanoğlu çok âcizmiş. Sâdece tedbir alabilir, elinden başka da bir şey gelmezmiş. Onun dışında, Rabb’imiz dilerse hastalık verir, dilemezse de her türlü korurmuş.

Biz üzerimize düşen vazîfeleri yerine getirmeli, temiz olmalı, hastaların olduğu yerde bulunmamalı, sağlıklı gıdâlarla beslenmeli, uykumuzu güzel almalı; yâni bünyemizi çok çok kuvvetli tutmalıymışız. Bunu başarabilirsek vücûdumuz hastalıklarla daha iyi mücâdele edebilirmiş.

Hani biz insanlar bâzen akşamdan plân yapar, sabah da hiç tahmin etmediğimiz şeylerle karşılaşırız ya… Bu sâdece insanlar için değil, hayvanlar ve bitkiler için de geçerliymiş. Anlayacağınız, her an her şey olabilirmiş. ?

Allâh’ımız hepimizi kötülerden ve kötülüklerden muhâfaza etsin, insanlara da hayvanlara da bitkilere de sıhhatli, âfiyetli, huzurlu hayat nasîp etsin, diye duâ ettik.

İşte böyleee… Hastalığın ne zaman geleceği belli olmadığı için tedbiri elden bırakmamamız; yaralansak da canımız çok yansa da üzülsek de her dâim ümitli olmamız gerekirmiş. Çünkü sıkıntıları veren Allah, elbette sabrı da verirmiş. ☺️

Başımıza ne gelirse gelsin, güzel işlerle meşgûl olup ümitli olmalıymışız. Öyle olursak kuvvet ve mücâdele gücü bulurmuşuz. Dolayısıyla kazanma ihtimâlimiz de artarmış.

Düşündük… Moralimiz bozuk olduğunda, içimizden hiçbir şey yapmak gelmez; sâdece yatmak, uyumak istermişiz. Boş boş durunca ise canımız sıkılır ve kendimizi daha kötü hissedermişiz. Biz sıkılmayan, üstelik sımsıkı canı olan çocuklar olduğumuz için ümitsizliğe düşmemeli, şeytana kış kış demeliymişiz. ☺️ Zâten biz ümitli olursak, o bizim yanımıza hiç gelemezmiş. ☺️

Dinlediğimiz şarkıda, “Sıkı can güçlü, kararlı, pes etmez aslâ! Sıkı can gevşemez, şikâyet etmez aslâ! Sıkı can Allah der, ümîdi kesmez aslâ!” diyordu.
Bu akşam, bu sözleri tekrâr ederek programımıza son verdik!

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife : Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Gülberenk Çocuklarıı sıkı canlıdırrrrr!
  İnşallah bizler de o sıkı canlılar kısmına dâhil oluruzzz.
  Âminnn.

 2. Esma ~ES ~ dedi ki:

  Canım arkadaşım minik için çook üzüldüm.Miniğe çoook geçmiş olsun. Allah ona hemencecik şifâ versin. Ne kadar tatlı bir köpek öyle! Gözleri boncuk boncuk…Seke seke koşuyor… Tatlişş
  Demek hayvanlar arasında da kavga, çekememezlik, benlik, vb. şeyler oluyormuş… Ne acı! ? Demek, hayvanların da iyileri, kötüleri varmış!Ben sadece insanlar arasında olur zannediyordum.

  Halbûki dünyayı huzur ve mutluluk ile yaşayabilmemiz mümkünken, hiç anlamıyorum neyi paylaşamıyor bu büyükler! Hayvanlar!
  Asıl vatanımız âhiret seni dinliyorum ya canım arkadaşım senden duyuyorum.

  Ayyy Canım Gülberenk, Teşekkürler!

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  “Kaderin üstünde de bir kader vardır” diyor şiirde. Bizler plân/program yapsak bile, geçerli söz elbette ki Rabbimizin sözü. O neye ol derse,o olur. Rabbimiz kendisinden râzı olan,O’nun da râzı olduğu kullarından eylesin. Âmin.
  Gülberenk ile Uykudan Önce çok faydalı⚘??

Yorum Yap