Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı, Telegram/Gülberenk Çocukları’nın Grubu’ nda tüm heyecânıyla devâm ediyor! Haftanın ilk programını da büyük bir sevinç ve şükürle gerçekleştirdik. Yine birbirinden kıymetli bilgiler öğrendik. ?

Meğer insan elindeki nîmetlere şükredip aklını ve vaktini hayırlı çalışmalar için kullandıkça, imkânlarını Allah rızâsı için seferber edip yakınlarının gönlünü sevindirdikçe, kendisini daha iyi hissedermiş.☺️

Ne iş yaparsak yapalım, evvelâ güzelce niyet etmeli, aslâ “Ben yaptım!” deyip kibirlenmemeli, her şeyi Rabb’imizin lûtfu ile yapabildiğimizi idrâk etmeliymişiz. Eğer O’nu unutup başarılarımızı sâdece kendimizden bilirsek; emeklerimizin, yorgunluklarımızın hepsi boşa gidermiş.?

Eşyâlar bile merhameti, kibar davranılmayı hak edermiş. Onları güzel kullanırsak, bize uzun süre hizmet ederlermiş. Hattâ insan, nîmetlere kıymet verip şükrederse, mükâfâtını daha dünyâda iken almaya başlar imiş. Zâten yüceler yücesi Rabb’imiz, İbrâhim Sûresi 7. Âyet-i Kerîme’de: “Şükredenlerin nîmetini artırırım!” buyurmuş. Bunu duyunca, hep birlikte şükretmeye niyetlendik! ?

Ardından, babamızın aldığı mâlzemeler, annemizin yaptığı yemekler için burnumuzu havaya kaldırıp şikâyetlenirsek, onların bir gün elimizden alınabileceğini öğrendik ve hayret ettik! ?

Meğer o nîmetler elimizdeyken kıymetini bilmeli, onların bize gelmesine vesîle olan kişilere teşekkür, asıl sâhibi olan Rabb’imize de şükretmeliymişiz. Eğer asıl lûtuf sâhibini unutursak, çok büyük bir hatâ ve vefâsızlık yapmış olurmuşuz. ?

Bu akşam, Uykudan Önce Programı’nın da çoook kıymetli bir nîmet olduğunu, daha iyi idrâk ettik! Onu dikkatli ve güzel bir şekilde dinleyerek hakkını vereceğimize, onun yapılmasında katkısı olan herkese teşekkür edeceğimize, o lûtfun asıl sâhibi olan Rabb’imize de şükredeceğimize söz verdik! Sonra da huzurla yataklarımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

 1. Emine Akyasan dedi ki:

  Şükredilecek o kadar çok şeyimiz var ki,ömür yetmez.
  İnsanlara teşekkürün de Allah’a şükre götürdüğü bilgisi çok mühim ve ihmâl edilmemesi gereken bir mesele.
  Her şey O’na varıyorsa güzel ve kıymetli…⚘?

 2. Selma Metinoğlu dedi ki:

  Gülberenk Uykudan Önce Programı, benim ballı kaymağım…

 3. Işın Karasulu dedi ki:

  Canım Arkadaşım, vakti doğru kullanmayı senden öğrendim. Seni çoook seviyorum .?

Yorum Yap