Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce Programı’na, “Bir Parça” adlı şarkı ile başladık. Bâzı markaların olduğu listeyi, hep birlikte dikkatle inceledik. O markaları, kesinlikle tercih etmememiz ve almamamız gerektiğini öğrendik.

Eğer onları kullanırsak, Filistin’deki kardeşlerimize zâlimlik edenlere destek vermiş olurmuşuz. O markalardaki ürünlerden herhangi birini satın almak; zâlimlerin gücünü, Müslüman kardeşlerimizin acısını arttırmak demekmiş.

Biz Gülberenk Çocukları, iyilikler zincirinin halkası olduğumuzdan, her dâim kötülerin ve kötülüğün karşısında durmalıymışız. Meselâ Algida, Danone, Coca Cola gibi markaların sattığı ürünleri değil, anneciğimizin evde temiz temiz hazırladığı yoğurdu, çikolatayı, limonatayı tüketmeliymişiz.

Eğer kendimiz evde hazırlayamıyorsak da dâimâ bizim gibi inanan, bizim gibi düşünen ve faydalı işler yapmaya çalışan yerlerden alışveriş yapmamız gerekirmiş. Anlayacağınız, zulüm altında olan o kardeşlerimiz için sâdece elimizi açıp duâ etmek yetmezmiş. Nefsimize hâkim olmamız ve onlara düşmanlık yapanlara kesinlikle kuvvet katmamamız lâzım gelirmiş.

Bu kıymetli bilgilerin ardından, Rabb’imize şöyle niyazda bulunduk: “Allâh’ım, bizleri iyilik zincirinde çok kuvvetli birer halka eyle! Bize, kardeşlerimize kuvvet katabilmeyi ihsân eyle! Kalplerimizi, onların kalpleri ile berâber eyle! Onların hüznünü bölüşmeyi, onlara sevinç olabilmeyi nasîp eyle! Âmîn!”

İşte böyle… Bu akşam da uyumadan önceki vazîfelerimizi yerine getirip hüzünle yatağımıza geçtik. On dakîka kitap okumayı da ihmâl etmedik.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Hatîce SAĞLAM
26.05.2021, ADANAYorum Yap