Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Porgramı’nda bu akşam hep birlikte, ülke genelinde yaklaşık üç hafta boyunca uygulanacak olan, “Tam Kapanma” hakkında konuştuk.

Öğrendik ki Covid-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak için, yeni tedbirlerin alınmasına ihtiyaç varmış. İşte bu sebeple devletimiz, halkının sıhhatini ve can güvenliğini muhâfaza etmek maksadıyla birtakım kısıtlamalar getirmiş. ?

Tam kapanma vetîresinde, okullar ve bâzı iş yerleri kapanacak, sokağa çıkmak yasaklanacakmış. Bizler bu süre zarfında, evimizin içinde bol bol tefekkür ederek, özümüze dönerek ve alternatif güzel çalışmalar üreterek yaşamalıymışız. Değişen şartlar altında her hâlimizden râzı, memnun ve müteşekkir olmalıymışız.?

Şükredenler, sıhhat ve âfiyette kalırlarmış. Çünkü onlar, hâdiselerin ardındaki iyilik, güzellik ve hikmetleri görebilirlermiş. Yeni durumları fırsat olarak algılar, böylece kazanımlarını çoğaltırlarmış. ☺️

Gülberenk Çocukları olarak, yeni düzende sevgiyle el ele, gönül gönüle verip dünyânın güzelleşmesi için gayret etmeliymişiz. Tabii verimli çalışabilmek için evvelâ dinlenmeliymişiz.☺️

Yatmadan önce namazlarımızı kılmalı, dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalıymışız. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra, sağımıza dönüp huzurla uyumalıymışız.?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek, tam kapanma döneminde vaktinize kalite katmak isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
26.04.2021
BalıkesirYorum Yap