Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye sevinçle devâm ediyoruz! Bu akşam programımıza, “Yedi Dilli Şarkı”yı neşeyle dinleyerek başladık!?

Öğrendik ki bâzen insanlar aynı dili konuşsalar bile gönülleri ve fikirleri uyuşmaz, birbirleriyle anlaşamazlarmış. Kimileri, muhâtabıyla iletişim kurabilmek için sevgiyle gayret edermiş. Böyleleri konuşmasalar da bakışlarıyla ve kalpleriyle anlaşabilirlermiş.

Bâzı kişiler, muhâtaplarına seslerini duyuramadıklarını, kendilerini ifâde edemediklerini hissettikleri zaman bağırarak konuşmaya çalışırlarmış.

Hâl bu ki ses telleri, Rabb’imizin bizlere emânet ettiği lütûflardan biriymiş. Onu aslâ lüzûmundan fazla yormamalı, konuşmada ve susmada îtidâlli olmalıymışız.

Programımız sona ererken, hep birlikte “Tuzsuz Balık Şarkısı” nı dinledik. Dedik ki:

“Sesimiz, sözümüz, gözümüz Sen’in.
İçimiz, dışımız, özümüz Sen’in.
Geçmiş ve gelecek günümüz Sen’in.
El-Bârî, el-Kerîm, el-Musavvîr, el-Hakîm.”

Ardından, Pazartesi akşamı tekrar buluşmak duâsıyla, dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra sağımıza döndük, yattık.

Sizler de birbirinden güzel programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Merve Doğancı
26.02.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk ile yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz.???

Yorum Yap