Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de, hem plânlı olmakla ilgili bilgiler öğrendik hem de bununla alâkalı fikirlerimizi paylaştık.

Meğer insan plânlı yaşadıkça, hem vakti genişlermiş hem de hayâtı belirli bir düzene girdiğinden işleri kolaylaşırmış. Üstelik, maddî mânevî kendisini iyi hisseder ve etrâfına müspet enerji yayarmış. ☺️

Dakîkalar, sâniyeler aslında bizim zannettiğimizden daha da uzunmuş. Nedense insan boş işler yaparken, nefse ve şeytana uyup vakti nasıl ziyân ettiğini anlamazmış.?

Bâzı işleri zihnimizde o kadar büyütürmüşüz ki… Aslında hiç de zor ve yorucu olmadığını; ancak yapmaya başladığımızda fark edermişiz.

Meselâ namaz kılmamız, bir söküğü dikmemiz, annemize ev işlerinde yardım etmemiz, ödevlerimizi yapmamız aslında çok da vaktimizi alan şeyler değilmiş.

Azıcık vakitte çok iş başarabilmek için, mutlakâ iyi insanlarla birlikte olmamız gerekirmiş. Çünkü kiminle arkadaşlık edersek, zamanla ona benzermişiz. Vaktini plânlayan birisiyle vakit geçirdiğimizde, biz de plânlı, programlı biri olabilirmişiz. ☺️

Günümüzü plânlamak için evvelâ kalemi kâğıdı elimize alıp çizelge oluşturmalı; hangi saatte ne yapabileceğimizi, hangi işten sonra ne kadar ara verebileceğimizi güzelce düşünüp yazmalıymışız.

Meğer vakit nakitmiş, mü’min dakikmiş. İki günü eşit olmak eksiklikmiş. Bu sebeple, Gülberenk Çocukları olarak bizler de günlük ve haftalık plânımızı hazırlamaya niyet ettik! Yarın tekrar buluşmak ümîdi ve duâsı ile ile yatağımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAMYorum Yap