Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Haftanın son günü, Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda birlikteydik. Bu akşam Uykudan Önce’de, “Şükür” mevzûsunu işledik. ☺️

Meğer insan, oflamak ve şikâyet etmek isterse, birçok bahâne bulabilirmiş; fakat şükretmeye niyet ederse, hastalık bile gelse: “Yâ Rabbî! Bu da Sen’dendir. Bu vesîleyle bana hikmetleri kavramayı ve yanlışlarımı, eksiklerimi tamamlamayı nasîp eyle!” diyerek duâ edermiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz: “Şükredenlerin nîmetini artırırım.” (İbrâhim, 7) buyurmuş. Bizler de bu lûtfa nâil olmak için, başımıza ne gelirse gelsin, oflamayı puflamayı bırakıp sıkı canlı ve rızâ gösteren çocuklar olmalıymışız.

Öğrendik ki şükretmeyi bilen insanlar, etraflarına müspet enerji yayarlarmış. Hem öyle kimseleri herkes sever ve onlarla berâber olmak istermiş.

Bizler de bunu başkalarından beklemek yerine, oturup berâberce sohbet ettiğimiz veyâ uzakta olsa da iletişim hâlinde olduğumuz kişilerin kalbine, huzur ve ferahlık katmalı; onlara şükür vesîlesi olmalıymışız.

Ayrıca, kendimizi iyi hissetmek için, birilerinin bize illâ: “Ne kadar da güzelsin!” demesine gerek yokmuş. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in, aynanın karşısına geçip “Allâh’ım! Sûretimi güzelleştirdiğin gibi, sîretimi de güzelleştir!” dediği gibi, bizler de duâ edebilir ve şükrümüzü artırabilirmişiz. Böyle yaparsak, hem sevinç duyar hem de bir sünnet-i seniyyeyi işlemenin sevâbını kazanırmışız. ☺️

Zâten Allah her kulunu, ahsen-i takvîm üzere; yâni en güzel şekilde yaratmış. Bizler kaşımızdan, gözümüzden, ağzımızdan, burnumuzdan râzı olduğumuzda, tebessümlerimiz çoğalır ve güzelliğimize güzellik katılırmış.

Bu akşam hep birlikte, “Nelere şükredebiliriz?” diye düşündük ve sesimizi kaydederek Gülberenk Çocukları’nın Grubu’na yolladık.☺️

Birbirimizin söylediklerini dinlemek, hepimize müspet ve güzel enerji verdi. Kalbimiz sevinç ve huzur doldu.☺️ Ayrıca, etrâfındaki nîmetlerin farkında olan arkadaşlarımız ve seslerimizi birbirimize ulaştırabilecek imkânımız olduğu için Rabb’imize şükrettik.☺️

Yüceler yücesi Rabb’imiz bizi yaratmış ve nice nice nîmetlerle donatmış. Anlayacağınız, ne kadar şükredersek edelim, O’nun lûtuf ve ikramları karşısında bu, az kalırmış.

İşte bu güzel tefekkürlerin ardından, abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Evdekileri öpüp helâlleştik. Şükürle yatağımıza geçip İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da sağımıza dönüp uyuduk.☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Şükür, şükür, sonsuz şükür… Gülberenk ile yolumuz kesişti. Rabbim tüm Muhammed ümmetinin yavrularına ondan istifâdeler nasîp etsin inşallah.?

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Şükredecek bunca nîmet veren Rabbime çok şükür…
    İyi ki Uykudan Önce var. Bize unuttuklarımızı hatırlatıp nîmetleri farketmemize vesîle oluyor. Çok seviyorum bu programı çok…⚘?

Yorum Yap