Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de, yine sevinçle ve şükürle berâberdik. Evvelâ “Sorumluluk Marşı”nı dinledik ve mes’ûliyetlerimizin neler olduğunu tefekkür ettik. ☺️

Meğer Müslümanlar olarak; namaz kılmak, oruç tutmak, annemizi babamızı üzmemek, komşularımıza ikramda bulunmak, muhtâç olanlara yardım etmek, Allâh’a şükretmek, doğru söylemek ve hîle yapmamak gibi sorumluluklarımız varmış.

Birer talebe olarak; öğretmenlerimizi güzelce dinlemek, ödevlerimizi tastamam yapmak, derse vaktinde gitmek, eve vaktinde gelmek ve defterlerimizi, kalemlerimizi, boyalarımızı, silgilerimizi isrâf etmeden kullanmak gibi mes’ûliyetlerimiz bulunmaktaymış.

Öğrendik ki bir derneğe üye olabilmek için, on sekiz yaşını doldurmak şartmış. Bu sebeple çocuklar, Gülberenk resmî üyesi olamazlarmış; fakat her birimiz harçlıklarımızdan artırıp bağış aktararak hayır yapabilir; annemize, babamıza, ablamıza, sevdiğimiz diğer büyüklere Gülberenk faaliyetlerini anlatarak üye sayısının çoğalmasına yardım edebilirmişiz. Zâten 1 Mart’tan îtibâren, Gülberenk’in tüm grupları yanızca resmî üyelere açık olacakmış. Bu sebeple programlardan istifâde etmek isteyen herkes, annesinin ya da babasının Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne resmî üye olmasını sağlamalıymış. Meğer böyle bir karar alınmasının sebebi şuymuş:

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği yöneticilerinin, çalışmaları belli bir kitleye huzur ve güven içerisinde sunmak gibi bir sorumluluğu varmış. Üstelik derneği, yanlış insanların yanlış algılarından uzak tutmalılarmış. Bu sebeple, gruplardaki herkesi iyi tanımak ve resmî olarak kaydetmek istemişler.

Kendine güvenen, herhangi bir suç işlememiş ve iyi niyetli olan herkes, zâten üyeliğini gerçekleştirebilirmiş. Ve buna niyetlenenlerin yapması gereken; sitedeki formu doldurup imzalayarak nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet fotoğraf, bir de giriş âidatı ile birlikte mes’ûl kişiye yollamakmış. Sonra da üyeliklerinin başlatıldığına dâir haber beklemelilermiş. İşte bu kadar basitmiş. ☺️

Meğer Gülberenk, resmî üyelerinin her ay yatırdığı 50 lira âidat ile program hazırlamak, şarkılar ve videolar yapmak husûsunda kuvvet buluyormuş. Anlayacağınız üye olan herkes, bu çalışmaların hayrına ortak oluyormuş.☺️

İnsanların faydalı işlere duyarlı olması ve katkı sağlaması çok önemli bir mes’ûliyetmiş. İstifâde etmekle birlikte istifâdeli olmayı ve almakla birlikte ikramlamayı da sevmek, hayra çok muhtâç olduğu şuuruyla, “Yükünüzü hafifletmek için ben neler yapabilirim?” diye sorarak imkânlarını seferber etmeyi istemek gerekirmiş.

Lâkin birçok kimsenin böyle bir derdi olmayınca, faydalı çalışmalar yapmak isteyenler çoğunlukla, imkânsızlıklar içinde kalıp zorluk çekiyormuş. Aslında insanlar ufak ufak katkıda bulunmuş olsalar, güzel çalışmalar çok daha kaliteli ve sür’atli gerçekleşebilirmiş.

Öğrendik ki temiz olan para, her hâlükârda faydalı ve iyi yerlere; haram ve şüpheli olan ise genelde faydasız, kötü ve lüzumsuz şeylere gidermiş. Aslında kazancımızın nasıl olduğunu, onu nerelere harcadığımıza bakarak anlayabilirmişiz. Bizler dâimâ helâle tâlip olmalı, hayırlı fırsatları yakalamaya çalışmalı ve paramızı güzel işlerde kullanmak nasîp olmuyorsa, bunun sebeplerini sorgulamalıymışız.

İşte böyleee… Bu güzel bilgilerin ardından, uyumadan önceki vazîfelerimizi yerine getirdik. Cumâ akşamı tekrar buluşabilmek ümîdi ile yataklarımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!?2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Yıllardır Gülberenk üyesiyim ve bu güzel hizmetten, oturduğum yerden hisse aldığım için çok mutluyum. Allah herkese nasîp etsin.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk’e üye olmak, hayırlardan, ecirlerden pay almak çok güzel. Güven duymak çok güzel. Çocuklarımın ellerine geçen parayı “al, sen hayra harcıyorsun!” diyerek bana vermeleri, aslında Gülberenk’e olan sevgileri ve güvenleri dolayısıyladır. Bu çok güzel bir duygu.

Yorum Yap