Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de arılarla bir aradaydık. ☺️ Bunu duyunca çok şaşırdık. Onları sarı, siyah çizgili arı zannetmişken yanıldığımızın farkına vardık! ? Meğer hepsi de kostüm değiştiren, lâkapları “ARI” olan ablalarmış.☺️?

Hep birlikte öğrendik! Lâkap; bir kimseye ya da bir âileye, bir özelliğinden dolayı, sonradan takılan ad demekmiş. Bunlar menfî veyâ müspet olabilirmiş. İllâ birilerine lâkap takacaksak alçaltan, üzen değil; yücelten, sevindiren adlar takmalıymışız.

Bir de öğrendik ki ezanı dinlemek şifâ imiş. Biz de bu akşam onu Kütahya’da dinledik ve tekrâr ettik. Sonra da Arı ablalarla beraber ezan duâsı yapıp “Âmiiiin!” dedik.☺️

Ardından şunu tefekkür ettik: Meğer insanın “Seni seviyorum!” diyeceği, sarılıp öpeceği anne ve babasının olması çok büyük bir nîmetmiş. Eğer vefât etmişlerse; gittikleri yerde çoook sevindirebilmek için ruhlarına Fâtihâlar okuyup onların niyetine sadakalar verebilirmişiz.☺️

Hep birlikte bir Uykudan Önce Programı’nı daha sonlandırdık. Şükürle abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Ardından huzurla uykuya daldık.☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM5 Yorum

 1. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Arı ; hayatımın hiçbir safhasında bu denli bir mâhiyete sâhib değildi.
  Seviyorum sizi.
  Lillâh.

 2. Nur Yılmaz dedi ki:

  Canım Arkadaşım, hem çocuklarıma sevecen bir arkadaş hem de benim dünya telâşesinden daralan ruhuma bir umut oldun.. Vesîle olan herkesten Allah râzı olsun.

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Lakabı Arı? olmak ne güzel. Gülberenk kovanının vızıldayan arıları; hepiniz çok özelsiniz. Vızır vızır seslerinizi duymak bize iyi geldi. Rabbim birlikteliğimizi dâim eylesin.?

 4. Işın Karasulu dedi ki:

  Arkadaşım, bana hep faydalı bilgiler veriyorsun. Allah râzı olsun.

 5. Esma ~ES ~ dedi ki:

  Canım arkadaşııım ve arı ablalarım. Hepinize arı selamı gönderiyoruuum. Arı selâmı şöyle :” Vızvız, vız, vızıvızı vız” Allah boool bal versin demek. Ne güzel demii!
  Canım arkadaşım, insanın sevdiğinin olması ne güzel dedin ya, babası annesi dedin ya, biliyo musun, benim Nûr babacığım beni çook seviyor. Benim için çoook duâ ediyor. Hani sen bu akşam ki programda babacığına sevgi sözcükleri söylemiştin ya, ben çok beğendim. Çok mutlu oldum. Bana örnek oldun. Anne ve babalarımıza güzel konuşmayı, tatlı dilli olmayı, onların sözlerimizle gönüllerini almayı öğrettin. Sağol canım arkadaşım. Sen sağlıkla çoook yaşa emi!

  Canım arkadaşım sana benim Nûr babacığım beni çok seviyor bana dua ediyor demiştim ya, işte o peygamberim. Benim babam peygamberim.
  Çünkü biz Peygamberimizin çocuklarıyız.
  Allah canım kitabımda Ahzâb Sûresi, 6.ayet Peygamber hanımları sizin annenizdir, diyor ya, O zaman Peygamber Efendimiz’de bizim babamız oluyor. Ben bunu Veysel emmiden öğrendim.
  Yâni bizi çoooooooooooooooook seven bir babacığımız, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu aleyhi ve sellem var.
  Canım babacığım ben de, biz de seni çok seviyoruz. Çook!

  Teşekkürler canım arkadaşım ve Arı ablalarım. Balınız boool olsun. Ne güzel şeyler öğreniyorum sizden.

Yorum Yap