Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı, Telegram uygulamasındaki Gülberenk grubunda, büyük bir heyecanla devâm ediyor!

Bizler Gülberenk Çocukları olarak, bir hafta boyunca, her gün on sayfa kitap okumaya niyetlenmiştik. Belirlenen süre zarfında, arkadaşlarımızın kimi otuz, kimi yüz elli iki, kimi de yüz altmış sayfa okuma yapmış. Bu vetîrede olan gelişmeleri ve hissettiklerimizi birbirimizle paylaşmak, hepimize iyi geldi, şevkimizi perçinledi.

Bu güzel faaliyete günde sâdece on dakîka ayırarak, okumalarımızın daha iyi bir noktaya gelmiş olmasına çok sevindik. Azar azar; fakat devamlı çalışmak başarıyı nasıl da artırıyormuş, yaşayıp idrâk ettik.

Anlayacağınız, müspet enerji geçişinin olduğu güzel haberlerle dolu bir program gerçekleştirdik. Her gün on dakîka kitap okumaya devâm edeceğimize söz verdik. Önümüzdeki hafta, hızımızın ne şekilde artacağını ve daha neler neler yaşayacağımızı, şimdiden merâk ettik.

Meğer Rabb’imiz de bizden az; fakat devamlı olan ibâdeti istermiş. Bunu öğrenince, büyük bir heyecanla ve gayretle uyumadan önce yapmamız gereken vazîfelerimizin başına geçtik.

Evdekilerle helâlleştik. Saçlarımızı tarayıp dişlerimizi misvakladık. Güzelce abdestimizi alıp yatsı namazımızı kıldık. Felâk, Nâs ve İhlâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da sağımıza dönüp uyuduk.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Hatîce SAĞLAM
28.05.2021, ADANAYorum Yap