Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam programımıza, Sorumluluk Marşı’nı dinleyerek başladık! En mühim mes’ûliyyetlerimizden birisinin günümüzü plânlamak olduğunu duyunca, heyecanlandık!

Yaptığımız günlük ve haftalık plânların fotoğrafları ile plânlı olmanın bize kattıklarını anlattığımız ses kayıtlarını, sevinçle paylaştık! ☺️

Gülberenk Çocukları’nın plânları îtinâ ile hazırlanmıştı. Hepsi de birbirinden güzel ve mânidardı. Onları görünce, plânlı olma husûsundaki şevkimiz arttı! ☺️

Meğer plân hazırlamak vakit alan bir şeymiş; lâkin onu yaptıktan sonra günümüz bereketlenir, üstelik daha mânâlı ve verimli hâle gelirmiş. Bir günümüzün içinde derslerimize, ibâdetlerimize, âilemize ve kendimize vakit ayırmamız gerekirmiş.

Plân yapmak güzelmiş, ondan daha güzeli ise yaptığımız plân ve programa uygun davranmak imiş. Eğer insan, yaptığı plânı uygulamayıp sâdece kâğıda yazdığı ile kalırsa, aslında kendisini kandırırmış. ? Ufacık tefecik şeyler yüzünden plânımızı bozmamalı, ona muhakkak sâdık kalmalı ve kendimize verdiğimiz sözü tutmalıymışız.

Meselâ bir arkadaşımız oyun oynamak için bizi çağırsa, bizim de o saatte plânladığımız bir işimiz olsa… Arkadaşımıza durumu güzelce îzâh edip gelemeyeceğimizi; eğer isterse, müsâit olduğumuz vakit aralığında oynayabileceğimizi söylemeliymişiz.

Böyle yaparsak insanlar, istedikleri her vakitte bizimle görüşemeyeceklerini kavrarlarmış. Biz vakte saygılı oldukça, insanlar da bize karşı daha saygılı olurlarmış.

Meğer vaktimizi akıllıca kullanır ve işlerimizi yetiştiremeyişimizin mes’ûliyetini başkalarına yüklemezsek, hayâtımız daha verimli hâle gelirmiş.?

İşte böyleeee… Bu akşam plânlı olmanın ehemmiyetini güzelce kavradık! Şimdiden, yarın neler yapacağımızı düşünmeye ve programlamaya başladık! Allah ömür verirse, haftanın son gününde, tekrar buluşmak ümît ve duâsı ile uykuya daldık! ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM3 Yorum

  1. Emine Akyasan dedi ki:

    Gülberenk ile hayatımıza düzen girdi,vaktin kıymetini daha iyi bilmemize vesîle oldu. Uykudan Önce Programı, haftalarca sulanmadığı hâlde hayata tutunan ve sâhibine sevinç olan domates fidesi gibi…?⚘?

  2. Hatice Kübrâ TOPÇU dedi ki:

    Her günümüzü ve ânımızı planlamamız gerektiğini öğrendim. Çok şükür. ?

  3. Sevil Fırat dedi ki:

    Oğlum ile heyecanla hazırladık planımızı?? inşallah uyarız..Çok güzel ,faydalı,gerekli bir şey.Çok, peek çok teşekkürler Gülberenk! ? ?

Yorum Yap