Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de gününü hayırlı ve faydalı işler yaparak geçiren Gülberenk Çocukları’ndan gelen fotoğraf, video ve mesajları paylaştık. Her biri birbirinden kıymetli olan Gülberenk Çocukları, vakitlerini yine iylikler yaparak değerlendirmişlerdi. Bunu görünce çok çok çok sevindik. ?

Onlardan bâzıları namaz kılarak, bâzıları Kur’an okuyarak huzur bulmuşlardı. Hayvanlara yemek ve su ikrâm edenler, yaşadıkları mekânın temizliğine katkıda bulunarak annelerinin yükünü hafifletenler, sevinçle tebessüm etmemize sebep oldu. ?

Evdeki ayakkabıları boyayanından, babasına sürpriz pasta hazırlayanına; annesine kahvaltı hazırlamada yardım edeninden, kolye onaranına kadar hepsi de birer Gülberenk Çocuğuydu!

Oklavayla börek açan istesen var, köpekle sohbet eden istesen var. Dişlerini misvaklayan istesen, o da vardı. Faydalı yayınlar okuyarak zamanını bereketli kılanlar da elinde cüzüyle Kur’ân öğrenmeye çalışanlar da hep bizim arkadaşlarımızdı. ?

Yere düşmüş çiçeği şefkatle alıp saksısına koyan ve tekrar hayâta döndüren de, yetiştirmekte olduğu çileklere su veren de, elinde tornavidasıyla oyuncağını tâmir eden de, erittiği mumlarla çiçek dalları üreten de bizim…. ?

Cemaatle namaz kılmak için, seccâdesi kucağında câmiiye koşturan arkadaşımızla mı şeref duysak, huzurlu odasında kitap okuyarak kültürünü artıranla mı sevinsek, bilemedik. Bu akşamki, neye sevineceğimizi şaşırdığımız, çok güzel bir programdı çooook. ?

Meğer, dedik, iyiliği sadece yaşamayıp paylaşınca da pek güzel oluyormuş. Çok şükür! İyi ki de namaz varmış, hayırlar varmış… Ve iyi ki de biz Gülberenk Çocukları’nın Grubunda bir aradaymışız. ?

Daha da neler neler vardı; fakat programın süresi yetmedi. Biz de kalanları yarın akşam seyretmek üzere ayrıldık. Ayrıldık dediysek, öyle değil, sâdece, gördüklerimizi ve dinlediklerimizi düşünüp hazmetmek için, her birimiz sevinçle yataklarımıza uzandık.  ?14 Yorum

 1. Zeynep Demirci dedi ki:

  Selâmün Aleyküm,
  Zeynep Demirci bir Gülberenk çocuğuyum. Rabb2ime çok şükrediyorum Gülberenk gurubunda bulunduğum için. Yine çok güzel derslerden birini işledik, o da faydalı işlerdi. Dersimizden sonra faydalı ve zararlı işleri farkettim meselâ telefonun sadece ihtiyaç için olduğunu farkettim ve bir sürü faydalı iş öğrendim, çok teşekkür ederim arkadaşım. güle güle!

 2. Sevil Fırat dedi ki:

  Biz de büyük bir heyecan ile gönderdik yavrularımızın fotoğraflarını.? Yavrularımızın iyi işler yapmasına, faydalı olmasına, bunları paylaşıp güzel bir mîsal olmasına vesîle olduğunuz için teşekkür ederiz. Şükran Gülberenk! ??

 3. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Gün içinde yaptığımız işleri iyi bir şeyler yapıyor olma bilinciyle yapmayı kazandırdığınız ve yine yeni bir bakış açısı açtığınız için çok teşekkür ederiz.?

 4. Yusuf Kaya dedi ki:

  Ben Yusuf, faydalı işlerle meşgûl olmak çok güzelmiş, teşekkürler Gülberenk!

Yorum Yap