Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce, tüm heyecânıyla devâm ediyor! Bu akşam da programımıza güzel bir şarkı ile başladık. Sıkılan değil, sıkı can olmamız gerektiğini anladık.☺️

Şarkının sözlerinden bir kısmı şöyleydi:
“Sıkı can güçlü, kararlı, pes etmez aslâ!
Sıkı can sabreder, şikâyet etmez aslâ!
Sıkı can gevşemez, vazgeçmez, ye’se düşmez!
Sıkı can Allah der, ümîdi kesmez aslâ!…”

Meğer Gülberenk Çocukları olarak bizler, şikâyet etmeyip gayretle çalışırsak, ferahlamakla kalmayıp etrâfımızdakileri de ferahlatırmışız. Bunları duyunca, Gülberenk Çocuğu olduğumuz için şükrettik. ?

Sıkılmamak için; vaktimizi mânâsız şeylere harcamak yerine, enerjimizi yükseltecek meşgûliyetlerle geçirmemiz gerektiğini ve plânlı programlı olunca, hiçbir işimizin aksamayacağını öğrendik.

Sonra da hep birlikte, şunları tefekkür ettik: Başlayan bir gün olsak… Bir çocuk da oflayıp puflayıp şikâyetlense ve daha sabahtan, gününün kötü geçeceğine inanıp sû-i zan etse, hâliyle onun için sıkıcı olurmuşuz.

Ya da mis kokulu, sulu sulu bir portakal olsak… Çocuğun birisi bize bakıp: “Amaaan baba yaa, yine mi bu meyveyi aldın?! Şimdi bunu kim soyacak ve dilimleyecek, onun damlayan sularını kim temizleyecek?!” dese; hâliyle öyle bir çocuğun bizi yemesini istemezmişiz.

Anlayacağınız, insan ne ekerse onu biçermiş. O sebeple, ekerken iyi düşünmek lâzım gelirmiş. Meselâ iyi niyet eken iyilik, sevgi eken teşekkür, hüsn-ü zan eken güzellik biçermiş. Eğer güzel niyetler ve müspet enerjilerle çevremize rahmet olursak; o zaman gün güzelleşir, portakal da tatlanır imiş.

İnsan kendini motive etmezse, başarıyı yakalaması biraz zor imiş. Biz Gülberenk Çocukları olarak, başkaları îkâz etmeden doğruyu ve hayrı görebilmeli, fırsatları değerlendirmeliymişiz.

Canımızın sıkılmaması için; niyetlerimizi ve amellerimizi güzelleştirmemiz, etrâfımıza rahmet olmaya kesin olarak karar vermemiz lâzım imiş. Şunu da unutmamamız gerekirmiş: İnsanın kendisine rahmet olmadan, başkalarına rahmet olması mümkün değilmiş.

İşte böyleeee… Bu akşam bu kıymetli bilgileri öğrendik. Sonrasında; şükreden, şükre vesîle olan sıkı canlı çocuklar olmak duâsı ve yarın tekrar buluşmak temennîsi ile özlerimize sefer ettik! ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

  • Müellife: Hatice SAĞLAM


2 Yorum

  1. Hatice Acungan dedi ki:

    Canım sıkılıyor dememeliyiz. Sıkı canlı olmalı, her vakti dolu geçirmeye çalışmalıyız. Teşekkürler canım arkadaşım.?✨????

  2. Eymen Ege Fırat dedi ki:

    Sıkı canlı olmayı Gülberenk ile öğrendim.Bana çok şey öğrettin, hakkını helâl et arkadaşım.??❤️

Yorum Yap