Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye bu akşam, “Amelde Niyet Şarkısı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Niyet edenin hareketi olur,
Hareket eden, bereket bulur!
Duâ ile gayret ile ihlâs ile yola çıkalım!
Allah bizim yardımcımız, şükredelim, çalışalım!”?

Ardından, hep birlikte bâzı fotoğraflara baktık. Bir kısmında yumurta, fıstık, portakal kabukları, çöpe atılmayıp biriktirilen çaylar, diğerlerinde değişik renklerde kumaşlar, ipler ve boncuklar, hattâ tava ve ayakkabı bağcığı vardı!?

Hepsini inceledikten sonra, güzel niyetlerle biriktirilmiş malzemelerin îtinâlı kombinasyonu netîcesinde, sanat eseri niteliğinde bir havlu askısı üretildiğini gördük!?

Anladık ki maksatları sağlam olan insanlar, baktıkları her şeyde kendilerini hedeflerine yaklaştıracak çözümler görürlermiş. Sıradan kişilerin kıymet vermeyip çöpe fırlattığı nice madde ile onlar, güzel işler ortaya çıkarabilirlermiş. Gülberenk Çocukları da işte böyle çalışan, üreten ve arkasında faydalı eserler bırakan kaliteli bireylerden olmalıymış.?

Tabii bunun için evvelâ vakitlice uyuyup dinlenmeli, sabah namazı ile birlikte verimli bir güne niyet etmelilermiş. Ayrıca, yatmadan önce dişlerini misvaklayıp saçlarını taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalılarmış.?

Programlarımızdan istifâde etmek isteyen herkes, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olmalı, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu aramalıymış!?

Merve Doğancı
03.03.2021
Balıkesir

 2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Eşyanın,mâhir bir ustanın elinde kazandığı kıymete güzel bir mîsal oldu. Çok zarif bir tasarım.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk, sâdece insana değil, eşyâya da kıymet katıyor. Yolu Gülberenk’le kesişen herkes, bu deryâdan nasîbince bir şeyler alıyor…⚘?

Yorum Yap