Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Telegram uygulaması üzerinden, Gülberenk/Çocukların ve Çocuk Sâfiyetini Yitirmemiş Olanların Grubu’nda, Uykudan Önce’ye heyecanla devâm ediyoruz.☺️

Bu akşamki programda öğrendik ki tebessüm etmek ve güleryüzlü olmak, sadaka vermek gibiymiş! Çünkü insanın hayat enerjisini arttırır, nicelerinin sevgi ve muhabbetini kazandırırmış.?

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem bir hadîs-i şeriflerinde: “Din kardeşinin yüzüne gülümsemen sadakadır. (Tirmizî/Birr 3)” buyurmuşlar.?

Müslümanlar olarak bizler, Rabb’imizin râzı olduğu şekilde yaşamaya çalışmalı, çevremize huzur ve neşe saçmalıymışız.Gülümsemek, sağlığımıza da son derece faydalıymış. Sevinçle tebessüm ettiğimizde mutluluk hormonumuz devreye girer ve bu sâyede bağışıklık sistemimiz güçlenirmiş.☺️

Ayrıca, gülme fiili oluşurken yüzümüzdeki on yedi farklı kas harekete geçermiş. Bâzı insanlar, çeşitli hastalıklara yakalanmaları sebebiyle bunu yapamazlarmış. Bizlere tebessüm etmeyi kolaylaştırdığı, sıhhatli kas iskelet ve sinir sistemleri ile lûtuflandırdığı için yüceler yücesi Rabb’imize çokça şükretmeliymişiz.?

Yatmadan önce evdekilerle helâlleşmeli, pijamalarımızı giymeliymişiz. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalıymışız. Sonra sağımıza dönüp yatmalı, mışıl mışıl uyumalıymışız.?

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
03.05.2021
BalıkesirYorum Yap