Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam, Rabb’imize şükrederek ve hep birlikte coşkuyla “Vatan Marşı”nı dinleyerek başladık!?

Ardından, çevremize iyilik olması için neler yaptığımız husûsunda, kendimizi detaylıca sorguya çektik. Dedik ki: “Ben bugün dünyâya ne kattım? İçinde bulunduğum ortamın güzelleşmesi için neler yaptım? Bir çiçeği suladım mı? Kuşlara yem verdim mi? Yerdeki çöpü kaldırdım mı? Arkadaşımı arayıp hâl hatır sordum mu? Büyüklerime hürmet ettim mi? Secdeye varıp kalbimi huzurla doldurdum mu?”

Öğrendik ki hayatta yalnızca kendimizi düşünerek yaşamamalı; muhataplarımızın menfaatini de göz önünde bulundurmalıymışız. Meselâ, tohum dikerken meyve almayı ummak bir yana, toprağın ondan ne kadar faydalanacağını da düşünmeliymişiz.?

Yemeği isrâf etmemeye çalışırken, sâdece kendi kesemizi değil; Afrika’da açlık çekmekte olan kardeşlerimizi de hesâba katmalıymışız. Lavaboya kaçan pirinç tâneleri için tevbe ederken, bir yandan dünyâdaki sefâlet ve adâletsizliği bitirmeyi hedeflemeliymişiz.?

Gülberenk Çocukları olarak bizler, bu programdan sonra dünyâmızı daha iyi bir noktaya getirmek için gayret etmeye ve etrâfımıza dâimâ faydalı olmaya karar verdik! Sonrasında, Cumâ akşamı tekrar buluşmak ümîdiyle, huzur içinde yataklarımıza geçtik.?

Eğer sizler de Uykudan Önce’den istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz! Detaylı bilgi ve kayıt için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!?

03.02.2021Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Oğlumda bu şuur oluştu elhamdülillah. Çiçek suluyor, çevrede gördüğü çöpleri topluyor, insanlara yardımcı oluyor.Teşekkürker Uykudan Önce.??

Yorum Yap