Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye coşkuyla ve sevinçle devâm ediyoruz! Bu akşamki programımızda evvelâ hep birlikte, “Derle Topla Toparla Şarkısı”nı dinledik. Eğlendirirken neşelendiren şarkının sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Odalar, dolaplar, oyuncaklar, tokalar,
Boncuklar, kâğıtlar, kalemler, kitaplar,
Terlikler, kazaklar, tesbihler, çoraplar,
Düşünceler duygular dağılabilir.

Kafa bu karışabilir, her şey olabilir.
Derle topla toparla!
Gönül bu karışabilir, her şey olabilir.
Derle topla toparla!
Pejmurde pejmurde dolaşma.”

Öğrendik ki insanın, vaktini çok çok iyi kullanması gerekirmiş. Bu ise ancak civârını düzenli tutmasıyla mümkün olurmuş. Meselâ, bir çalışma yapacağımız zaman, önce ihtiyâcımız olan malzemeleri yakın bir noktaya taşımak ve onları dağıttıkça toplamak, işimizi oldukça kolaylaştırırmış.

Ayrıca, faydalı uğraşlarımızın hakkını verebilmek için de zihnimizin dağılmasına fırsat vermemeliymişiz. Yâni, muhakkak plânlı hareket etmeliymişiz. İşlerimizi belli bir programa göre sıraya koyduğumuzda, hem bir günün içine daha fazla faaliyet sığdırabilir, hem de daha verimli olabilirmişiz.

Gülberenk Çocukları olarak bizler, kendimize dünyâda ve âhirette sevinç vesîlesi olacak hedefler belirlemeli ve bu hususta Rabb’imize heyecanla, sevgiyle duâ etmeliymişiz. Allâh’ımızın râzı olduğu davranışlarda bulunarak, vaktimizin hakkını vermeliymişiz. Böylece dâimâ huzurlu, ümitli, dinç ve diri olarak yaşayabilirmişiz!

Bu akşamki programımızın sonunda, günlük, haftalık ve yıllık program yapmaya karar verdik. Ardından pijamalarımızı giydik. Evdekilerle helâlleşip, dişlerimizi misvakladık. Saçlarımızı tarayıp sağımıza döndük, yattık.

Eğer sizler de birbirinden güzel bilgiler ışığında Uykudan Önce’den istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

30.12.2020
Merve Doğancı / BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk Uykudan Önce ile hayâtımız artık daha düzenli. ??

Yorum Yap