Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Bu akşam Uykudan Önce’de, Ekim Ayı Gülberenk Eğitici Çocuk Programı Kolda Bilezik’in afişini seçtik!

Müsâbakaya katılan Pembe, Lila ve Renkli afişlerin her birini inceledik. Sonra bize gönderilen ankette en başarılı bulduğumuz eseri işâretledik!

Oylamalar netîcesinde, üzerinde dikiş, teknoloji, yabancı dil, örgü gibi kelimeler yazılı bilezikler olan Renkli Afiş, bu ayın birincisi oldu!

Öğrendik ki afişlerde birinciyi seçerken renklerin güzel ve tekniğin iyi kullanılmış olması, orijinallik, bilgilerin doğru olması gibi hususlara dikkat etmek gerekirmiş.

Ayrıca değerlendirme yaparken afiş müsâbakası için emek verip eser hazırlayanlara, hatâ yapsalar bile çok saygı duymalıymışız.

Allâh’ımız, emek verenleri ve iyi işler yapmak için çalışanları çok sever, zaferleri onlara vaat edermiş. Kullarının tembel olmasını da aslâ istemezmiş.

Okulu başarı ile bitirebilmek için nasıl ki çok çalışmak gerekirse, cenneti kazanabilmek için de işte öyle, gayret edip çalışmak gerekliymiş.

Namazlarını güzelce kılıp orucunu tutan, aynı zamanda anne babasına hürmet eden kişiler Rabb’imizin lûtfuyla cenneti hak edermiş.

Allâh’ımız bizden, cennet için de çalışmamızı istemiş. Gülberenk Çocukları olarak bizler, hem dünyâ hem âhiret için güzelce gayret etmeliymişiz!

İşte böyle, bu akşam da çoook huzurlu bir programın ardından, abdestimizi aldık, namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra sağımıza döndük, duâlarla yattık!

Sizler de Uykudan Önce Programı’ndan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 05428088258 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

 1. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk her mevzûda bilgilendirmeye devam ediyor. Afiş seçerken dikkat edileceklerden, afişi hazırlayanların emeğine saygıya kadar pek çok incelik…
  Zarafet Gülberenk’in ruhunda var…
  ⚘?

 2. Hatice Acungan dedi ki:

  Afişler hakkında en güzel olanını seçtik, yaşasinnn… Eline sağlık yapan kişinin. Belli ki O’nun da kolunda bilezikleri var, tebrikler…

 3. Hatice Acungan dedi ki:

  Çalışmalar hızla devam ediyor. Ekim programını çok merak ediyorum canım arkadaşım…

Yorum Yap