Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından, şükürle ve sevinçle yine bir aradaydık. Bu akşam programımıza, “Gülde Diken Şarkısı” ile başladık.☺️

Meğer zahmet sandıklarımız rahmet, sûretin ardı ise hikmetmiş. Güle giden yolda diken, azimle hevese ve îmânla şüpheye elekmiş. Rahmet bâzen zahmet kılığına girip gelir; dolayısıyla onu herkes tanımaz imiş.

Bâzı insanlar acı biber yediğinde, “Tadı ne de güzel!” deyip tebessüm edermiş. İşte dertler gelince gülümsemek de böyle bir şeymiş.

Güzel bir habere herkes sevinebilirmiş. Zor olan, kederli bir haber geldiğinde de sâkin ve mütebessim olabilmekmiş. Ancak hakîkaten sevenler ve Rabb’ine hüsn-ü zan edenler, sıkıntının içindeki rahmeti bulup sobeler ve gülümsermiş.

Biz insanlar duygusal varlıklar olduğumuz için, hâdiselerden çok çabuk etkilenebilirmişiz. Bize acı ve zorlu görünen işlerin kimi zaman kendisi, kimi zaman da netîcesi rahmetmiş ve bu hakîkati fark edip râzı olmak ancak, ihlâslı kulların nasîbiymiş.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem, Allah’tan her dâim âfiyet istermiş. Bunu duyunca, bizler de ellerimizi açıp yüceler yücesi Rabb’imizden sevinç, huzur, sıhhat, âfiyet ve iyilik istedik. Rahmet içinde rahmet lûtfetmesi için O’na duâ ettik.☺️

Gerçi Gülberenk Çocukları, diken mîsali zorlukları aşarak; azimle, îmânla, kararlılıkla güzel kokulu güllere ulaşmasını bilirmiş; lâkin biz yine de gül yaprağı misâli güzelliklere zahmetsiz yollardan ulaşabilmeyi diledik, haddimizi bildik.☺️

Ardından, her gün yaptığımız gibi abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Evdekileri öptük, hepsiyle helâlleştik. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da öğrendiklerimizi hazmetmek ve yarın tekrar buluşmak duâsı ile sağımıza dönüp yattık ve huzurla uyuduk. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Evet, bazen zahmet gelir bir iş bize , lâkin Rabb’imiz içinde nice Rahmet hâlk edermiş.. yine çok faydalı şeyler öğrendik.. Şükür ??

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Gül’de Diken şarkısı’nın husûsi bir yeri var içimde. Mesajı çok güzel, çok net. Sebeplere takılmadan, sebeplerin ardını görebilmek lâzımmış. İnsan o zaman her ne gelirse hoş karşılayabilir diye düşünüyorum. Rabbim her dâim sebebe değil de Müsebbib’e odaklı düşünebilmeyi nasîp eylesin. Âmin…⚘?

Yorum Yap