Kıymetli  Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’de bu akşam Gülberenk Çocukları’nın hayırlı ve faydalı işlerini paylaşmaya devam ettik.

Hareketin berekete, sıhhate ve sevince sebep olduğunu keşfeden arkadaşlarımız, yine birbirinden güzel faaliyetlerinin görüntülerini göndermişlerdi. Onları seyrederken ümitle dolan gönüllerimiz çok şükretti.

Annesine yardım edenler, muhallebi pişirenler… ? Sofra kuranlar, resim çizenler… ? Kimler vardı kimler… Balkonu yıkayıp ardından mercimek çorbası pişirmek için mutfağa geçenler bile vardı! ?

Sadaka kutusu yapmıştı bir arkadaşımız. Bir başka arkadaşımız çamaşırları katlayıp dolaba dizmişti. Kek çırpanlar, kitap okuyanlar, duâ edenler, kurâbiye yapanlar, bezelye ayıklayanlar, fotoğraf çekenler… Kendi çektiği fotoğraflarla slayt hazırlayanlar ve küçücük bir saksıyı bahçeye çevirenler bile vardı! Anlayacağınız arkadaşlarımız birer hârikaydı! 🙂

Biz nefsimizi hayırlı işlerle meşgûl edersek, nefsimiz bizi boş vesveselerle meşgûl edemezdi. İşte bizler, bunu çok iyi bilen birer Gülberenk Çocuğu olarak, çalışmayı, boş durmamayı ve faydalı çalışmalar yaparak üretmeyi seçtik. Çok şükür ki aynı zamanda Kur’ân ile, hayırlı diğer kitaplar ile, Rabb’imizi zikretmekle geçirdiğimiz bir günün daha akşamındaydık. ☺️

Bugünkü paylaşımlar arasında en güzel olanlardan biri de babasına kahve pişiren arkadaşımızınkiydi. Babalarımız bizim için ne kadar da yoruluyordu… Ve onlara ikrâm etmek ne kadar da gerekli ve değerliydi… ?

Anlayacağınız, yine çok güzeldi çoook! Hürmeti, gayreti, mes’ûliyeti hatırladık…

Sonra, güle güle dedik birbirimize… Gül’e… Yâni sevgili peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem’e… O’nun yoluna, O’nun sünnet i seniyyesine uğurladık birbirimizi…. ?

Hadi! Şimdi eğer, bu programdan daha çok arkadaşımızın istifâde etmesi gerektiğini düşünenlerden isen, sevdiklerine haber ver! ?18 Yorum

 1. Eslem Akdemirci dedi ki:

  Programlarınızı çok seviyorum!

 2. Hümâ Koç dedi ki:

  Canım arkadaşım, program çok güzeldi. Arkadaşlarımın gönderdiği fotoğrafları çok beğendim. Ben de babama hizmet etmeyi çok seviyorum, ona çay ikrâm ediyorum, anneme sofra kurup kaldırırken yardım ediyorum, küçük kardeşimi uyutuyorum.

 3. Hamide Yucel dedi ki:

  Okadar keyifli bir Uykudan Önce oldu ki yine… Çookkkk teşekkür ederiz, kızım sizi ve Gülberenk çocuklarını dikkatle heyecanla seyretti ve dedi ki “Anne meğer güle güle demek ne güzel bir şeymiş!” ❤ Güle güle canım arkadaşım!

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk çocukları çok nasipli. Küçük yaşlarında hayırlı işler yapmayı, tefekkürü öğreniyorlar. Bir anne gibisin Gülberenk!
  Bizler gibi değil, hakîkatli bir anne!⚘♥️

 5. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk çocukları çok nasipli. Küçük yaşlarında hayırlı işler yapmayı, tefekkürü öğreniyorlar. Bir anne gibisin Gülberenk!
  Bizler gibi değil, hakîkatli bir anne! ⚘♥️?

 6. Ayşe Kaya dedi ki:

  Yine çok güzel bir program oldu, çocuklar “Nasıl hayrımızı artırırız ve faydalı işler yaparız?”ı öğrendiler, resimler ve videolar gönderdik çok mutlu oldular. Allah râzı olsun Gülberenk.

 7. Sevil Fırat dedi ki:

  Gülberenk’in her program’ı hakîkati gösteren bir ayna gibi hayra vesîle. Hayran hayran seyirdeyiz. ? Karınca misâli izindeyiz. ??

 8. Işın Karasulu dedi ki:

  Artık boş duramıyorum. Her an faydalı işler yapmak istiyorum .

Yorum Yap