Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de yine sevinç ve şükür ile bir aradaydık. ☺️

Bugün Arefe imiş. Yarın da Hz. İbrâhim aleyhisselâmın bize hediyesi olan, onun teslîmiyetinin ve samîmiyyetinin Allah tarafından mükâfatlanfırıldığı Kurban Bayramı varmış. ?

Düşündük ve hayâl ettik… Mercimek olsak pişirilmek, salça olsak yemeklerde kullanılmak isterdik. Sâhi dolabın bir köşesinde beklemeyi hiç istemezdik; çünkü canımız sıkılırdı. ?

Elektrikli süpürge olsak süs eşyâsı gibi gelenin geçenin bize bakmasını değil; işe yaramayı, çalıştırılıp tozları çekmeyi isterdik. Kitap olsaydık, günlerce bir kitaplığın rafında beklemeyi değil; insanlar tarafından okunmayı isterdik.

Anlayacağınız, her şeyin bir varlık sebebi varmış. Ve herşey buna uygun kullanıldığında doğru kullanılmış olurmuş.

Tefekkür ettik… Bütün canlıların da bir yaratılış sebebi varmış. Koyunlar, kuzular, inekler de insanlara hizmet etmek için yaratılmış.

İşte bu sebeple, onlar da bu bayramda Allah yolunda kurbân edildikleri için çok sevinirmiş. Hem bu vesîleyle nice nice açların karnı doyar, nice nice fakirlerin evine et girermiş.☺️

Hacc, Kurban Bayramı ile alâkalı bir ibâdetmiş; çünkü Hacılar Arefe günü Arafat’a çıkar, bayram sabahı da kurbanlarını kesip Hacı olurmuş.

Bu zor bir ibâdetmiş; lâkin sabredene Hacc ve Umre çok hoşmuş.? “Bir gün inşâllah Hacı olmak hepimize nasîp olur!” diye duâ ettik. Hz. İbrâhim aleyhisselâmın rûhu için Fâtihâ okuduk ve programımıza böylece son verdik.

İşteeee bu akşam da huzurlu bir Uykudan Önce geçirdik. Hayır hayır, ayrılmadık! Sabah tertemiz kıyâfetlerimizi giyip bayramlaşabilmek ümit ve duâsı ile yatağımıza geçtik. ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.☺️Yorum Yap