Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Uykudan Önce Programı’nda, bir günlük yolculuk, iki günlük haftasonu arasının ardından Besmele, neşe ve heyecan ile tekrar buluştuk!?

Meğer eskiden arabalar yokmuş ve insanlar, hayvanların üzerinde uzun yollar kat ederler, taşlara basa basa çukurlara bata çıka saatlerce yürürlermiş.?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem ve ashâbı da bâzen develere binerek bâzen de çöl sıcağında ayakları acıyarak nice savaşlara ve tebliğlere gitmişler.?
Bütün bu zorluklara rağmen sabretmiş, dayanmış ve hiç isyân etmemişler.?

Günümüzde ise insanlar konforlu otomobillerle şehirden şehire rahatça, oturduğu yerden ulaşabildiği hâlde yorulup sızlanıyorlarmış.?

Hâlbuki yapmamız gereken, sıkıcı ve zor gelen yolculuk saatlerini, bizlere verdiği imkânlar için Rabb’imize şükrederek sevince çevirmekmiş.?

Ardından Gülde Diken Şarkısı’nı dinledik! Dedik ki:
“Zahmet sanırsın rahmettir.
Sûretin ardı hikmettir.
Güle giden yolda diken,
Azimle hevese elektir!”

Öğrendik ki uzun müddet sulanmayan güllerin yaprakları ve çiçekleri kurur, sâdece dikenleri kalırmış. İyilikler de tıpkı bunun gibi emek verilmediğinde kaybolup gidermiş. Acı ve zarar veren şeyler ise kolayca yayılırmış.?

Bizler Gülberenk Çocukları olarak, kötülüklerin bizden uzak durması, iyiliklerin kalbimize dolması için namazlarımızı çoğaltmalıymışız.

Çünkü Yüceler yücesi Rabb’imiz Ankebût Sûresi 45. âyet-i kerîmede: “Muhakkak ki namaz, fahşâdan ve münkerden alıkoyar.” buyurmuş.?

Programımızın sonunda hep birlikte “Namaz Şarkısı”nı dinledik!
“Namaz dînin direği, mü’minin mîrâcıdır.
Namaz Müslümanların, en önemli farkıdır!” dedik.?

Yarın akşam tekrar buluşmak ümîdiyle, huzurla yataklarımıza geçtik!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

Müellife: Merve Doğancı5 Yorum

 1. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  İyiliklerin zamanla yok olması gerçeği…
  Fazlaca acı…
  Allah râzı olsuunn, sanki vicdânımızın sesi oluyorsunuzz.

 2. Rukiye Demirel dedi ki:

  Yine hârika bir programdı. Kuruyan gülden ne güzel bir tefekkür çıkardınız. Sâyenizde fahşa ve münker kelimelerini de detaylıca tekrar etmiş olduk. Çocuklarımıza programlar çok sirâyet ediyor, elhamdülillah. Çok büyük nîmet bu programlar. Allah râzı olsun. Rabbim dâim eylesin. Aminn.❤️

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Gül kurusu…Ne güzel tefekkürlere götürdü bizi. Kötülükler diken gibi kavi, ayrık otu gibi yayılmaya müsâit. Mü’min her dâim uyanık olmalı. Mevlâna ne güzel söylemiş: “Kazanmak koca bir ömür ister. Kaybetmeye ise anlık bir gaflet yeter.” İyiliklerin daha yaygın olması için güller sulanmalı! Yani; kardeşçe dava omuzlanmalı, birbirimizi sarmalı, kollamalı…
  Gülberenk; kurusundan ayrı, yaşından ayrı dersler çıkaran, Cân öğretmenim! ⚘?

 4. Esma Gülberenk dedi ki:

  Evine hoşgeldiiin canım arkadaşım.
  Arı ablalarımada arı selâmı gönderiyorum:
  “Vızvız, vız, vızıvızı, vız”

  Bugün iki kelimenin anlamını daha da iyi öğrendim:
  Fahşa, münker.

  Seni dinliyorum, iki günüm eşit olmuyor. Yani eksik geçmiyor.
  Fikrime, bilgime, düşünceme, zihnime, aklıma, kalbime, hâlime, sözüme, bakışıma, susuşuma, geceme, gündüzüme ve hattâ ebedi hayatıma ışık oldun. Lamba gibisin…

  Evindeki gül solmuş, üzüldüm. Demek herşeyden ibret almak lâzım. Solmuş bir gülden bile..

  Teşekkürler canım arkadaşım, arı ablalarım. Güle güle…

 5. Sevil Fırat dedi ki:

  Bu güzel, tefekkürlü program,yine bizi çoooook güzel yolculuklara çıkardı.? Ne de çok şey öğreniyoruz. Eymen deee Meryem Nur daaa hamd olsun ki Gülberenk ile büyüyor.?
  Seni çok seviyoruz Gülberenk! ?

Yorum Yap