Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce, Gülberenk Çocukları’ndan gelen birbirinden güzel videolar ve fotoğraflarla şenlenmeye devam etti.

Her ânını faydalı olmaya adayan ve Allah rızâsı için hayırlara tâlip olan arkadaşlarımız, bugün de neler yaptıklarını paylaşan görüntüleri yollayarak, herkese misâl olmayı seçmişti. Evet! İnsan yalnızca kendisi için yaşamamalıydı. Sâdece bilmekle yetinmemeliydi. Başkalarına da öğretmeli, duymayanların duymasına, görmeyenlerin görmesine vesîle olmalıydı. İşte Gülberenk Çocukları’nı farklı yapan şey buydu! ?

Kur’an okumak, hattâ hatimler yapmak, yemek pişirmek, ders notlarını düzenli olarak tutmak, mesajlar veren resimler yapmak, namaz kılmak, artık malzemelerden kullanılabilir eserler meydana getirmek, bahçe kazmak, fide dikmek, hayvanları gözetmek, temizlik yapmak, sanat faaliyetleriyle meşgûl olmak, faydalı kitap ve dergiler okumak, Allah’ı zikrederek hamur yoğurmak, Gülberenk Şarkıları söyleyerek tefekkür etmek ve ferahlamak….. Allah’ım! Saymakla bitmiyordu Gülberenk Çocukları’nın gayretleri… ?

İstikbâle umutla, sevinçle bakmamıza sebep olan, ömrünü Allah’ın emrettiği gibi yaşamaya, hayra ve iyiliğe adayan her bir arkadaşımız, çok çok çok kıymetliydi! ?

Uykudan Önce programlarının, Faydalı İşler adını verdiğimiz bölümleri, anlaşılan uzayıp gidecekti ve bu, yıllardır Gülberenk olarak verdiğimiz gayretin birer meyvesiydi. Sesimize ses veren arkadaşlarımız, “Biz de buradayız, biz de sizin gibi Allah rızâsı için yaşamaya çalışacağız, biz de ömrümüzü Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem’in sünneti seniyyesini hayâtımıza geçirerek kıymetli kılacağız!” der gibiydi!

Mesûduz! Mesrûruz! Ve yaşadığımız sürece, şevkle çalışmaya devam edecek, yeni neslin hayırla inşâsı adına gereken ne varsa, yapmayı sürdüreceğiz! Siz buna lâyıksınız sevgili arkadaşlarımız! Ve siz, her biriniz ayrı ayrı hârikasınız! ?

 11 Yorum

  1. Saliha Ankaralı dedi ki:

    Her gün heyecanla program saatini bekliyoruz. Allah râzı olsun, şu dönemde çOk güzel bir başlangıç oldu çocuklarımız için. İnşallah pandemi sonrasında da devam eder. 🙂

Yorum Yap