Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce Programı’na coşkuyla devâm ediyoruz! Bu akşam hep birlikte, okuma faaliyeti hakkında konuştuk.

Meğer kitap okumak ufkumuzu genişletir, sevindirir ve iyi hissettirirmiş. Yeni fikirler kazandırır, genel kültürümüzü arttırır ve kendimizi müspet yönde geliştirmemizi sağlarmış.

Allâh’ımız, Alak Sûresi 1.âyet-i kerîmesinde, “Yaratan Rabb’inin adıyla oku!” buyurmuş. O’nun bu emri, sâdece kitapları hatmetmek ve mektepleri bitirip diplomalar almak ile sınırlı değilmiş. Kâinâtı da tefekkürle okuyabilmek gerekirmiş.

“Su molekülleriyle alâkalı bir yazıyı kıraat edebiliyorum; fakat suya bakınca onun nasıl da muhteşem bir nîmet olduğunu okuyabiliyor muyum? Çiçekleri anlatan kitapları okumakta zorluk çekmiyorum; fakat aynı topraktan güllerin, papatyaların, sümbüllerin ve daha nice farklı çiçek türlerinin yaratılışına hayretle şükredebiliyor muyum?” diye düşünmeliymişiz.

Gülberenk Çocukları olarak bizler, baş gözlerimizle satırları, kalp gözlerimizle de sadırları okumalıymışız. Yatmadan evvel öğrendiklerimizi tekrarlamalı ve vakitlice uyumalıymışız.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
31.05.2021
BalıkesirYorum Yap