Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam, “İlerleyiş Marşı”nı dinleyerek başladık! Hep birlikte:

“Allah de, Resûlullah de,
Teslîmîyetle, taatle ilerle!” dedik!

Öğrendik ki Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem, “İki günü eşit olan ziyandadır.(Beyhekî)” buyurmuş. İşte bu sebeple, her gün biraz daha güzel ve farklı uğraşlar edinmeli, kendimizi müspet yönde geliştirmeliymişiz.

Yerinde saymak, karda patinaj yapan araba tekerleği misâli ilerletmeyen; fakat hem yorucu hem sıkıcı olan bir hâlmiş. Gülberenk Çocukları olarak bizler, yeni faaliyetler peşinde koşmalı; faydalı ve akıllıca çalışmalar yapmalıymışız.

Hayatta sâdece tek başına ilerlememiz yetmezmiş. El ele verip güzel işler başarmanın tatlı yorgunluğunu hissederken, şükrümüzü çoğaltmalıymışız.

Aslında yaşamak; takım rûhuyla, grup hâlinde hareket etmek demekmiş. Meselâ yer, gök, su, toprak, hava, ateş bile berâber çalışarak insanların ihtiyaçlarını karşılarmış.

Okul ortamının oluşması için müdür, öğretmen, öğrenci, hizmetli, kantinci; âile müessesesi için anne, baba, kardeş, akraba bir araya gelmeliymiş.

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği de kurucusu, üyeleri, yönetim kurulu, Arı ablaları, program mes’ûlleri, video hazırlayanları, duâ edenleri ve sevenleri olan kocaman bir ekipmiş. Bizler, Rabb’imizin rızâsı dâhilinde berâberce yürümeli, sevinçle ilerlemeliymişiz!

İşte böyle, bugün de çok faydalı bilgiler öğrenip yenilenmenin heyecânıyla yataklarımıza geçtik. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, huzurla uyuduk.

Eğer sizler de programımızdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk’ten aldığımız enerji evimize çok müspet yansıyor. Teşekkür ederizzz Uykudan Önce.

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Programı bizzat yakînen dinlemek ve seyretmek tarifsiz bir güzellik. Çok güzel mevzûlar. Gülberenk takımından biri olduğum için çok sevinçliyim. Rabbim’den hakkını verebilmeyi, idrâkini dilerim.?⚘

  3. Hatice Acungan dedi ki:

    Program çok güzel mesajlar verdi, her zaman olduğu gibi yine istifâde ettik. Çok teşekkür ederiz….?✨???

Yorum Yap