Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da Uykudan Önce Programı’nda sevinçle, şükürle bir aradaydık.☺️Hep berâber, müezzin ağabeyimizin okuduğu ezanı tekrârlayıp duâmızı yaptık.

Hümâ arkadaşımız bize Tuzsuz Balık Şarkısı’nı söyledi. Hep birlikte hem tekrâr ettik hem de tefekkür ettik. Meğer yüceler yücesi Rabb’imiz tuzlu suyun içinden tuzsuz balık çıkarırmış. Aslan ile ceylanı bir ormanda yaşatırmış. Her canlıyı eksiksiz kendine has yaratırmış. ? O; El Bâri, El Kerîm, El Musavvir, El Hakîm imiş.

Bütün uzuvlarımızı bize Rabb’imiz vermiş. O sebeple aynaya her baktığımızda şükretmemiz, Allâh’ın verdiği nîmetlerden râzı olmamız gerekirmiş.

Düşündük de ağzımız, dilimiz olmasa konuşamazmışız, burnumuz olmasa kokuları duyamazmışız, kulağımız olmasa işitemezmişiz. Ayrıca; güzel beste yapanlar şarkı söyleyemeyebilir, güzel şarkı söyleyenler de beste yapamayabilirmiş. Anlayacağınız, Allâh’ımız herkese farklı farklı istîdâtlar vermiş. Mühim olan rızâ göstermek ve şükrünü edâ edebilmekmiş.

“Ey imânın huzûruna kavuşmuş insan! Sen O’ndan râzı, O da senden hoşnût olarak Rabb’ine dön. Böylece has kullarımın arasına sen de katıl. Cennetime gir! (Fecr/27-30)” âyeti kerîmesini duyduk ve her şeyden râzı olmak için karar aldık.?

Yarın Gülberenk Eğitici Çocuk Programı’nın olacağı haberi ile de programımızı sonlandırdık. Bunun sevinci ile abdestimizi alıp namazımızı kıldık! Uykudan Önce yapmamız gereken diğer vazîfelerimizi de yaptık, sonra da huzurla sağımıza dönüp yattık.☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM

 2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Şükür?şükür?şükür?Bu kıymetli hizmetten bizlere istifâde nasip eden Rab’bimize sonsuz şükür.????

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    “Tuzsuz Balık” şarkısı Gülberenk’in en sevdiğim,üzerinde düşündüğüm,şükrettiğim şarkılarından. Bu akşam da bu şarkı üzerine program olunca çok daha iyi kavramış olduk.
    Bazen duyduğumuz,hatta dilimize doladığımız bir çok şeyin mânâsını hiç de bilmediğimizi farkedebiliyoruz.
    Gülberenk; bize farkındalık kazandıran pek kıymetli bir gönül.⚘?

Yorum Yap