Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Uykudan Önce Programı, hafta içi her akşam büyük bir neşeyle devâm ediyoooor!?

Bu akşamki programımıza “İlerleyiş Marşı”nı dinleyerek başladık. Marşın sözlerinden bir kısmı şöyleydi:
“Kul ol Allâh’a ilerle ilerle!
Sığın Allâh’a ilerle ilerle!
Râm ol Allâh’a ilerle ilerle!
Allah de! Resûlullah de!
Aşkla şevkle ihlâs ile ilerle!”

Hep birlikte düşündük de meğer her şey ilerler, hiçbir şey yerinde durmazmış. Bütün işler yapılır ve biter; yaşlar ilerledikçe de ömür sona erermiş.

Vakit hiç yerinde durmaz, akreple yelkovan devamlı dönermiş. Sanki kâinattaki her şey İlerleyiş Marşı’nı söylemekteymiş!☺️

Zaman geçtikçe kimilerinin hünerleri kimilerinin hastalıkları; bâzılarının ise neşesi veyâ hüznü ilerlermiş. Yâni aslında herkes başka bir açıdan ileri doğru gidermiş.

Gülberenk Çocukları olarak bizler için mühim olan Allâh’a doğru, O’na sığınarak ve kul olarak ilerlemekmiş. Ayrıca müspet davranışlarımızı geliştirmek, kalbimizi ihlâs ile doldurmak gerekirmiş.?

Bir Gülberenk Çocuğu elinden gelen her sahada iyi olmak için gayret edermiş. Hayâtını bir araba, kendisini de şoför olarak düşünür, dikkatli ve dengeli bir şekilde, kâidelere uyarak yol alırmış.?

İşte böyle, programımızın sonunda ellerimizi açtık ve şöyle duâ ettik:

“Allâh’ım! Bizi, mes’ûliyetlerini yerine getirmek husûsunda her dâim ilerleyenlerden eyle! Kötü ve çirkin davranışlar husûsunda değil, güzel ve iyi işlerde kendimizi geliştirelim, yardım eyle!
Yâ Rabbî! Bizim ilerleyişimiz, Sen’in rızâna uygun bir şekilde Sana doğru olsun! Âmîn!”?

Ardından, hep birlikte abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Büyüklerimizin duâsını da alarak yatağımıza doğru ilerledik!?

Eğer sizler de programımızdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!?

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

  1. Hatice Acungan dedi ki:

    İlerlemek lazım , doğru diyorsun arkadaşım. Çok güzel bir program oldu yine, çok teşekkür ediyorum.

  2. Eymen Ege Fırat dedi ki:

    İlerleyiş Marşı’nı çok çok seviyorum.? Gülberenk Şarkıları’nın hepsini çok seviyorum, programları da. Teşekkür ederim arkadaşım.?

  3. Emine Akyasan dedi ki:

    Rabbimiz bizi dâima hayırda ilerleyenlerden eylesin, yerinde sayanlardan muhâfaza eylesin ..(âmin)

Yorum Yap