Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, iki günlük aranın ardından, Uykudan Önce Programı’na sevinçle “Bismillâh!” dedik! Önce hep birlikte coşkuyla, “Çay Demlikte İnsan Hizmette Olgunlaşır!” adlı şarkıyı dinledik.?

Bugün düşündük de insan, bedeni, zihni, gönlü ve fikirleri ile yorulabilen bir varlıkmış. Enerjisini yeniden kazanabilmesi ise ancak dinlenmesi ile mümkünmüş. Bunun için yüceler yücesi Rabb’imiz, uyku nîmetini lûtfetmiş.?

Müslümanlar olarak bizler, her işimizde olduğu gibi hayâtımızın uyku safhasında da Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in sünnet-i seniyyesi’ni örnek almalıymışız. Meselâ güneş doğarken, batarken ve seherlerde muhakkak uyanık olmalı, öğleden sonraları ise imkânımız olduğunda “Kaylûle” yapmalıymışız.

Uykudan önce dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, evdekilerle helâlleşip sağ tarafımıza yattıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okumalıymışız. Bunları yaparsak hem güzelce dinlenirmişiz hem de sünnet sevâbı kazanırmışız!?

İşte böyle, Gülberenk Çocukları olarak, vakit kaybetmeden öğrendiklerimizi uygulamaya geçtik! Çarşamba akşamı tekrar buluşmak duâsıyla yattık, uyuduk.?

Eğer sizler de programımızdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

04.01.2021
Merve Doğancı / Balıkesir2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Uyku âdâbını da öğrendik şükür?
    Çok,çok şükür.?

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Bu programda uyku nimetini yaşayarak, hissederek ve hissettirerek tatlı tatlı anlatan Gülberenk’e teşekkür ederiz. ??⚘

Yorum Yap