Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na büyük bir neşeyle devâm ediyoooor!?

Bu akşam öğrendik ki insan muhakkak kâbiliyetlerini keşfetmeliymiş. Bir kişi çalışırsa, emek verirse, öğrenmeye gayret ederse çok hayırlı işler başarabilirmiş.

Minicik çocuklar eğer kendilerine fırsat sunulursa birçok şey yapabilirmiş. Azıcık tuz bile yemeğe çok lezzet katarmış. Bizler hiçbir şeyi küçümsememeliymişiz.

Ardından “Küçük Şey Çoktur, Küçümsemek Yoktur” şarkısını sevinçle dinledik! Dedik ki:
“Kar tânesi, nar tânesi, su damlası, kum tânesi,
Küçüğü de büyüğü de yaratan Allah, kullarının bir tânesi!
Küçük şey çoktur, küçümsemek yoktur!
Yemekte tuz gibi olasın, âmin,
Ey güzel inci tânesi!”

İnsan, dünyâya hiçbir şey bilmeyen bir bebek olarak gelir, yavaş yavaş büyür ve çevresindeki diğer insanlardan kaşık tutmayı, tuvalete gitmeyi, konuşmayı, okumayı, yazmayı, oturup kalkmayı, edepli olmayı öğrenirmiş. Sonra öğrendiklerini başkalarına öğretir, böylece çevresine faydalı olurmuş.

Meselâ annesinden düğme dikmeyi öğrenen ve bunu arkadaşına öğreten, yâni onu başkasına bağımlı olmaktan kurtaran bir çocuk için bu davranış ne kadar da güzelmiş!?

Gülberenk Çocukları kâbiliyetlerini keşfeder, elinin değdiği her şeyi güzelleştirmeye gayret eder, aslâ yerinde saymaz, dâimâ hayırlı yönde ilerlermiş!

Programımızın sonunda, kendimizi ve yapabileceğimiz işleri küçük görmemeye, çalışkan ve akıllı çocuklar olmaya niyetlenerek huzurla yataklarımıza geçtik.?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!?

Müellife: Merve Doğancı

 2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Gülberenk Uykudan Önce Programı ile yavrularımız istîdatlarını küçük yaşta keşfetmeye başlıyor Elhamdülillah. ? Mîsâl, üç buçuk yaşındaki kızım çorabındaki söküğü dikebiliyor.? Bunu, ona fırsat verince anladım. Ne kadar şükretsek az.?Uyaran, uyandıran, umursayan bir dost gibisin! ?Seni çok seviyoruz Gülberenk Uykudan Önce. Allah’ımız da seni çok çok çok sevsin.????

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Bu programda kâbiliyet hususunda yaptığımız bazı yanlışlarımızı gördük. Çocuklarımıza kendilerini geliştirme,keşfetme yönünde yeteri kadar fırsat vermediğimizi farkettik. Bazen yanlış yapmalarından endişe ettiğimiz için bazen ise sabredemediğimiz için her işlerini yapmaya çalışıyormuşuz.
    Bu durum bir süre sonra onlarda tembellik oluşturabiliyor. Her şeyde olduğu gibi, gerek kendi kâbiliyetlerimizi gerekse de çocuklarımızın kendini keşfetmesi hususunda biraz daha sabırlı olmamız gerekiyormuş.
    Gülberenk; her birimizi sabırla yetiştirmeye çalışan, kâbiliyetlerimizi keşfettirmek için uğraşan çoook bilgili,tecrübeli,engin gönüllü bir anne gibi… ⚘?

Yorum Yap