Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Cumâ Buluşmaları kapsamındaki “Satırdan Sadıra Dersler”, bu hafta da sevinçle, huzurla, duâyla gerçekleşti.

Gönderilen fotoğraflardan ve yazılan misâllerden yola çıkılarak, insana dâir nice hikmetler gösterildi. “Fıtratlarımız başka başka da olsa, netîcede bizler kardeşiz; ancak birbirimizi sevmekle kurtuluşa ereceğiz. Ve menfaatimiz için değil, Allah rızâsı için sevmeliyiz.” dediğimiz dersimizde; gönüllerimizde, birbirinden güzel tefekkürlere yelken açıldı. Öğrendik ki;
posttan sert olmasını, camdan ardını göstermemesini, baldan da akışkan olmamasını talep etmek ne kadar mânâsızsa; insandan da mîzâcına uymayan hâli, tavrı beklemek, bir o kadar mânâsızmış.

Tefekkür, ilim, hikmet mefhumlarını yakından gördüğümüz, kardeşlik ve sevgi hissini tattığımız, Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerden bin beş yüze yakın kıymetli hanımefendi ile bir arada olduğumuz dersimizin, bu hafta da sonuna geldik.

Yarın yine, hep birlikte; “Salât, Selâm ve Duâ” vaktinde, ardından “Gülberenk Kardeşlik Seferberliği”nde bir arada olabilmek ümîdiyle…

Sizler de bu dersten istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen arayabilirsiniz:05545301108

 12 Yorum

  1. Rânâ Reyyan? dedi ki:

    Ben daha önce, bugün gönderdiğiniz ağladıkça ağlardınız şarkısını dinledim.? En mutlular câhillerdir, ne demek anladım!

  2. Elif Ercan dedi ki:

    Muhteşem ufuklar ve tefekkürlerle dolu bir program. Allah istifâde edebilmeyi nasîp etsin.

Yorum Yap