Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam, “Gözlerde Yaş Şarkısı”nı dinleyerek başladık.?

Meğer insan, kimi zaman üzülen, gönlü yorulan ve çâresiz hisseden bir varlıkmış. Böyle olduğunda da rahatlamak için ağlamaya ihtiyaç duyarmış.

Öğrendik ki yüceler yücesi Rabb’imiz, kalbi kırıklarla berâbermiş ve O’nun rahmetini tahrîk eden en kuvvetli sâik, gözyaşı imiş! Mahzun ve kederli kişinin bu hâli, Mevlâ’mızın merhametini coşturur; duâlarının kabûlüne vesîle olurmuş.☺️

Ayrıca mü’minler, Kur’ân-ı Kerîm’i okurken veyâ dinlerken huşû içinde ürperir, hüzünlenir ve gözyaşı dökermiş. Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem, bir hadîs-i şeriflerinde bu hususla alâkalı şöyle buyurmuşlar: “Muhakkak ki bu Kur’ân, hüzün ile nâzil olmuştur. O’nu okuduğunuz zaman ağlayın. Şâyet ağlayamıyorsanız, ağlayanın hâli içinde olmaya çalışın.” (İbn Mâce 424)?

Gülberenk Çocukları olarak bizler, Kur’ân-ı Kerîm’i mânâsını hissederek okumalı, hatâ ve kusurlarımızı hatırlamalı, mahzûn olmalıymışız. Bir de yaşadığımız her kederden sonra bir sevinç, her zorluktan sonra bir kolaylık geleceğini unutmamalıymışız.?

Yatmadan evvel, dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra sağımıza dönüp güzelce uyumalıymışız.☺️

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.?

Merve Doğancı
07.04.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Rabbimiz hep sevinç gözyaşı lutfetsin inşallah.?

Yorum Yap