Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce’ye büyük bir coşkuyla devâm ediyoruz! Bu akşamki programımızda hep birlikte evvelâ, “Yardımlaşalım!” isimli şarkıyı dinledik. Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Yardımlaşalım, yardımlaşalım, yardımlaşalım!
Böylece biz de gerçek Müslümanlar olalım.
El ele gönül gönüle cennete koşalım!”

Öğrendik ki Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, ülke genelinde çıkan yangınlardan kaynaklanan hasarın telâfisine katkı sağlamak maksadıyla bir hâtırâ ormanı oluşturmak için seferberlik başlatmış. Gülberenk gönüllüsü ablalar ve ağabeyler de gerekli on bin fidan sayısını tamamlamak için, heyecanla kolları sıvamış.

Ormandaki ağaçlar, yaşadığı müddetçe, seferberliğe katılanlar için sadaka-i câriye olacakmış. Yâni o kimseler vefât etseler bile, amel defterlerine hayır hasenât sevâbı yazılmaya devâm edecekmiş!

Hiçbir menfaat gözetmeden sırf Allah rızâsı için verilen sadakalar, hastalıkları ve belâları def eder, ömrü ve rızkı bereketlendirirmiş. Zâhirde azalmış gibi görünen malı aslâ eksiltmez, misliyle geri getirirmiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Bakara Sûresi 271. âyet-i kerîmede şöyle buyurmuş: “Sadakaları açıktan verirseniz ne güzel! Fakat onları gizleyerek fakirlere verirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır ve günahlarınızdan bir kısmına da keffâret olur. Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.”

Gülberenk Çocukları olarak bizler bundan böyle, harçlıklarımızı biriktirip hayırlarımızı çoğaltmaya, Rabb’imizin rızâsını kazanmak için çalışmaya ve iyiliğin en üst mertebesine ulaşmaya karar verdik!

Yatmadan önce evdekilerle helâlleştik. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradıktan sonra İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduk. Ardından, sağımıza döndük ve mışıl mışıl uyuduk.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve DOĞANCI
08.09.2021
BalıkesirYorum Yap