Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, birbirinden faydalı ve değerli bilgilerle Uykudan Önce’ye devâm ediyoruz!?

Bu akşamki programda, helâllerle yetinmek ve haramlardan kaçınmak gerektiğini öğrendik!?

Haramlar, Rabb’imizin kesin bir şekilde yasakladığı davranışlarmış. İnsan onlara yaklaştıkça mutsuz ve sıkıntılı yaşar, çevresine menfî enerji yayarmış. Haram işlerin sonu muhakkak hüsran, keder ve pişmanlık olurmuş. Çünkü Allâh’ımız, kendisine isyân edenlerden ve koyduğu sınırları çiğneyenlerden rahmetini kesermiş.?

Helâller, insanoğlunun huzûrlu ve sevinçli olmasına vesîle, ayrıca her ihtiyâcına da kâfî imiş. Zîrâ yüceler yücesi Rabb’imiz, faydalı ve temiz şeyleri zâten fazlasıyla istifâdemize sunmuş.☺️

Helâl dâirenin içi ferahlık, güzellik, sevgi ve rızâ ile doluymuş. Onun dışına çıkanlar ise her türlü kötülük, bunalım, inkâr, ziyan ve üzüntü ile karşılaşırmış. Eğer dünyâda huzûrlu olmak, âhirette de Cemâlullâh’a kavuşmak istersek, hayâtımızı Kur’ân-ı Kerîm ve sünnet-i seniyye çerçevesi içinde şekillendirmemiz zarûrî imiş.?

Gülberenk Çocukları, haramlardan titizlikle kaçar, helâl dâirede mutlulukla yaşarmış! Yatmadan evvel ise dişlerini misvaklayıp saçlarını tararmış. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuyup önce duâ, sonra güzelce istirahat edermiş.?

Sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Merve Doğancı
08.03.2021
Balıkesir3 Yorum

 1. Emine AKYASAN dedi ki:

  Helâl dâiresi huzûra kâfîdir.?
  Helâl dâiresinde huzurlu arkadaşlarla birlikte olmak ise dünyadaki cennet olsa gerek. Çok şükür…⚘?

 2. Sevil Fırat dedi ki:

  Helal gıdânın ehemmiyetini bir kez daha anladık. Gülberenk çocukları haramdan titizlikle kaçar.?☺️

 3. Hatice Acungan dedi ki:

  Çok samimi, çok güzel bir anlatım içerisinde huzur dolu bir program oldu.??❤️ Helâl ve haram dairelerini bir daha öğrendik, şekle soktuk. Böylece de unutmadan kullanacağız inşallah. Teşekkürler..

Yorum Yap