Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Haftanın son gününde Uykudan Önce’de, sevinçle ve şükürle yine bir aradaydık. Bu akşam programımıza, “Birr Marşı” ile başladık!?

Meğer eldeki bir, imkân; kalpteki bir, Allah demekmiş. Hâldeki birr ise, iyilikmiş. Eldeki biri kalpteki Bir için, hâli olmayana ihlâsla verip; biri ona, onu yüze, yüzü bine çevirmeliymişiz.

Eğer çevremizdekileri dinleyecek sıhhatimiz ve fırsatımız varsa; onların dertlerini bölüşüp ferahlamalarına vesîle olmalıymışız. Çünkü bu, çok büyük bir iyilikmiş.☺️

Bir Müslüman bulunduğu her yerde, işini en güzel şekilde yapmakla mükellefmiş. Çünkü yüceler yücesi Rabb’imiz, kulunun işini mükemmel yapmasından hoşnût olurmuş. Meselâ hayır pazarına ürün koyarken en güzelini seçmeye, bir hastaya yardım ederken en iyi şekilde davranmaya gayret göstermeliymişiz.

Öğrendik ki bir yerde, yokken varmış gibi, varken yokmuş gibi davranmak; nifak, yalancılık, sahtekârlık ve münâfıklıkmış. İnsan doğru, dürüst ve sâfî niyetli; aynı zamanda düşüncelerini bir başkasının yüzüne söyleyecek kadar cesur olmalıymış.

Duyduk ki “NNT” adında bir mağaza varmış. Oradaki satış yetkililerinin birinci vazîfesi, resmî mes’ûliyetlerini yerine getirmekmiş. Çünkü Gülberenk Âilesi, her zaman hakka riâyet ederek çalışmayı seçermiş. Eğer bizler de o mağazadan bir şeyler satın alırsak, doğru işler yapanlara kuvvet katarmışız. ?

İşte böyleee… Bu akşam da yine birbirinden kıymetli bilgiler öğrenmenin huzûru ile programımıza son verdik. Hayır hayır, ayrılmadık! Pazartesi günü, bir başka Uykudan Önce’de buluşmak ümîdi ve duâsı ile yatağımıza geçtik.☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    NNT Mağaza inşallah hayırlara vesîle olsun. Bol bereketli satışlar nasîp etsin Rabbim.??

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Birr Marşı en sevdiğim marşlardan. İnfak etmeyi, ederkenki niyeti, ecrini… Hepsi bir marşın içinde çok güzel anlatılmış.
    Bulunduğu yerin hakkını vermek de mühim mesele! Rabbim bizleri mes’ûliyetlerini hakkıyla yerine getirenlerden eylesin. Âmin.⚘?

Yorum Yap