Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hizmetlerinden biri olan Uykudan Önce, internet ortamında hız kesmeden devâm ediyor!?

Bu akşam, uykusuzluktan bîtap düştüğü için huysuz ve sitemkâr hâle gelen bir çocuğun haykırışlarını dinledik! Onun yorgun sesini duyunca çok üzüldük!?

Meğer uyku, biz insanların hayat enerjisiymiş. Ayrıca, gün içindeki mes’ûliyetlerimizi en iyi şekilde yerine getirebilmek, daha zinde ve mutlu hissedebilmek için oldukça mühim bir faktörmüş!?

Geceleri geç saatlere kadar çalışıp dinlenemeyen, gündüzleri ise kaylûleden mahrum kalan bir kişi, huzursuz ve gergin olabilirmiş.?

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in sünnet-i seniyyelerinden biri olan, öğle vakti güneş tepede iken ortalama yirmi dakîka ile bir saat arası istirahat etmek mânâsındaki kaylûle uykusu, ruh ve beden sıhhatine vesîle imiş.

Programımız sona ererken, dinç ve sıhhatli bir sabaha uyanabilmek niyetiyle hemen dişlerimizi misvakladık, saçlarımızı taradık. Evdekilerle helâlleşip yataklarımıza geçtik. İhlâs, Felak ve Nâs Sûreleri’ni okuyup sağımıza döndük, yattık.?

Eğer sizler de birbirinden değerli bilgilerle aydınlandığımız, huzur ve sevgi dolu berâberliğimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve kayıt için 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayınız!?

08.02.2021

 Yorum Yap