Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Uykudan Önce Programı, tüm heyecânı ile devâm ediyor! Öğrendiklerimize her gün bir yenisi ekleniyor!

Meğer namaz; dînin direği, mü’minin mîracı ve Müslümanların en önemli farkıymış. Eğer namazımızı vakitlice ve huşû ile; yâni hakkını vererek kılarsak, hem kendimizi huzurlu hissedermişiz hem de ahlâkımız güzelleşirmiş.

Bâzen iç sesimiz, namaz kılmamamızı söyler, hiç susmadan konuşup aklımızı çelermiş. Meğer bize yanlış ve kötü şeyleri telkin eden o ses, nefse ve şeytana âitmiş. ? Neyse ki Eûzü Besmele çektiğimiz zaman, şeytan kaçıp gidermiş; lâkin nefse hâkim olmak hiç kolay değilmiş. İşte bu sebeple, kâmil bir rehberden eğitim almamız ve nefsimizi terbiye etmemiz gerekirmiş.

Duyduk ki şeytan, ihlâslı kullara aslâ zarar veremezmiş. Acaba “İhlâs” ne demek diye düşünürken; onun, “Kulun bütün davranışlarında ve sözlerinde, sâdece Allâh’ın rızâsını gözetmesi” mânâsına geldiğini öğrendik.

Eğer Allâh’ın emirlerine uyar, yasakladıklarından kaçar ve O’nun rızâsı için iyiliklerimizi artırırsak, Rabb’imiz bizi çok severmiş. Öğrendik ki kumbaramıza, hâlis niyetle bir iki lira bile atsak, Allah ona bereket verirmiş. İşte bu sebeple bizler de ihlâsla ve samîmiyetle hayırlarımızı çoğaltmaya niyet ettik!

Evinde yakacak odunu ve kömürü olmayan âileler için biriktirdiğimiz paraları, Cumâ günü Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin resmî hesâbına yatırabileceğimizi duyunca heyecanlandık! Bu güzel haberin ardından, hem kumbaramızın fotoğrafını hem de sevincimizi paylaştık!?

Cân-ı gönülden biriktirdiğimiz paraların, ihtiyaç sâhiplerine sevinç olacağını ümîd edip neşelendik! Bize bu fırsatı lûtfeden Rabb’imize şükrettik! Ardından, uyumadan önceki vazîfelerimizi huzurla yerine getirip Cumâ akşamı tekrar berâber olmak duâsı ile yataklarımıza geçtik!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 05428088258 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Çok güzel bir programdı.? Kumbara resimlerini göndermek çok mutlu etti çocukları.??

  2. Zinnure YANDI dedi ki:

    Her zamanki gibi güzel bir programdı. Çocukların kumbaralarını görmek de hoş oldu. Eminim onlar da mutlu olmuştur. 🙂

Yorum Yap