Kıymetli Ziyâretçilerimiz!

Salgın hastalık sebebiyle uzun zamandır çevrimiçi devâm ettiğimiz programlar, bu ay “Kovanda Bal” başlığı ile İstanbul, İzmir, Adana ve Zonguldak illerinde yine birçok güzel gönüllü insanın katkısıyla sergilendi.

Bu programda, balın emeksiz, rahmetin zahmetsiz gelmeyeceğini hatırladık. Temiz yerlerde bulunan, temiz ve şifâlı ürünler ortaya koyan arıların, insanlar için muhteşem birer misâl olduğunu anlayıp bal arılarının hâllerinden dersler aldık. Sabırla, sebatla ve ekip hâlinde çalışmanın ne kadar önemli olduğunu görüp iş birliğinin ve devamlılığın başarıya nasıl vesîle olduğunu öğrendik.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Nahl Sûresi 69. âyette şöyle buyurmuşlar: “Onların karınlarından türlü renklerde şerbetler çıkar, onda insanlar için bir şifâ vardır. Şüphesiz düşünen bir topluluk için gerçekten bunda bir âyet vardır.”

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem ise şöyle buyurmuşlar: “Allah, elinden iş gelen sanatkâr mü’min kulu sever.” (Taberâni, Evsat, 8/80) Bu hadîs-i şerîfi duyunca kendimize şu suâlleri sorduk: Arılar bal yaparak dünyâya şifâ sunuyor. Peki ya ben neler yapıyorum? Bu dünyâya neler katıyorum?

Sınıf bir kovan, talebeler bilgi balı yapmaya çalışan birer arı; evler bir kovan, âile bireyleri huzur balı yapmaya çalışan birer arı; dünyâ bir kovan, Gülberenk üyeleri iyilik balı yapmaya çalışan birer arı gibiymiş.

İşte böyle düşünerek yaşamak, şifâyı ve hayırları çoğaltmaya çalışmak, ne de güzelmiş. Arılardaki hâli iyi anlamak ve içinde yaşadığı dünyâya faydalı olmak, çok önemliymiş.

“Rabb’imiz! Bizi rızâna uygun yaşamakla, temiz ve güzel yerlerde, temiz ve güzel işler yapmakla nasiplendir. Âmîn.” diyerek duâ ettik. Gelecek ayki çevrimiçi ve sahne programlarında tekrar görüşmek ümîdi ile özlerimize sefere çıktık.

Gerçekleşen tüm programlar için illerdeki çalışkan üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 3 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Kovanda Bal Programı müşâhedelerine katılmış biri olarak arka plândaki emeği, gayreti, kardeşliği görmek çok güzeldi. Programın içeriği, verdiği mesaj, sergilenen oyunlar, şarkılar… Hepsi çok kaliteli ve ilgi çekiciydi. Emeği geçen herkesten Allah râzı olsun. İyi ki Gülberenk var!⚘?

  2. Hatice Acungan dedi ki:

    Yine çok dolu, anlam yüklü, renkli Gülberenk tadında bir program dinledik ve izledik. Arı dünyasının o muhteşem havasına ufak bir gezintiye çıkarak; düşündük, öğrendik. Teşekkür ederiz.??

  3. Sevil Fırat dedi ki:

    Çevirimiçi ve İzmir’de ki programa katılmak nasip oldu. Çocuklar heyecanla, çok beğenerek tâkip etti ve kıymetli bilgiler öğrendi. ?Emeği geçen herkesten Allah râzı olsun.?? Rabb’im bu hizmetleri dâim eylesin.

Yorum Yap