Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Eğitici Çocuk Programları, sevinçle ve şükürle devâm ediyor! Bu ayki başlığımız, “Alında Ter” idi. Bilgilerimize yenileri eklendi!

Bu programda, emek vermekten ve alın terinin kıymetinden bahsettik. Meğer insan, çıkmadığı yokuşun düzünü göremez, çekmediği yorgunluğun hazzını bilemezmiş. Çalışıp yorulmadan, başarı elde edilemezmiş. Hedeflere ulaşabilmek, emek vermekle mümkün olabilirmiş. Hem dünyâ hem de âhiret için çalışmamız gerekirmiş.

Meğer, kimi insanlar faydalı ve güzel işler için, kimileri de zararlı ve kötü işler için emek verir, gayret edermiş. Eğer herkes iyi ve hayırlı işler için alın teri dökmüş olsa, dünyâmız güzelleşirmiş. İşte bu sebeple, Allah rızâsını gözeterek gayret edenler, çok kıymetliymiş. Tembellik etmek ve hazıra konmak, hastalık gibiymiş. Zorluklara karşı dayanıklı olmak ise sıhhat alâmetiymiş.

Yalnızca insanlar değil, hayvanlar, bitkiler, bulutlar… Aslında tüm kâinât çalışırmış. Düşündük de… Varlıkların ortak çalışması olmasa, denge bozulur, düzen altüst olurmuş. Meselâ, arılar çalışmasa, meyveler oluşamazmış. Sülükler çalışmasa, insanlar birçok hastalıktan kurtulamazmış. Mendil, ter silmek; gül, etrâfa güzellik vermek için çalışırmış. Fırça, temizlemek; perde ise örtmek için çalışırmış.

Mühim olan, dünyâda bize düşen vazîfenin ne olduğunu bilmemiz ve Allâh’a şükrederek çalışmayı sürdürmemizmiş. Yüceler yücesi Rabb’imiz, Necm Sûresi 39, 40 ve 41. âyet-i kerîmelerde şöyle buyurmuş: “İnsan ancak çabasının sonucunu elde eder. Çalışmasının karşılığı ileride mutlakâ görülecek, sonra da kendisine tastamam verilecektir.”

İşte böyle… Programımıza son verirken ellerimizi açtık ve şöyle duâ ettik: “Allâh’ım! Bizi, sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in tavsiye buyurduğu üzere, dünyâsı için âhiretini, âhireti için de dünyâsını bırakmayan ve halka yük olmayan kullarından eyle! Âmîn!”

Siz de programlarımızı tâkip etmek isterseniz, Gülberenk resmî üyesi olabilir ve grubumuza gelebilirsiniz. Sevgiyle…5 Yorum

 1. Hatice Acungan dedi ki:

  Emek en değerli şey.Bir defa daha aylık çocuk programında bu önemli konu çok güzel hazırlanmış ve işlenmişti.Gerek videolar gerek etiketler çok hoş hazırlanmış.Teşekkür ediyoruz GÜLBERENK!

 2. Emine AKYASAN dedi ki:

  Program çok güzel ve faydalıydı. Tekrar tekrar dinledik. Ter mevzûuna başka boyutlardan baktık. Alın terinin, emeğin önemini bir kez daha fark ettik. Videolar, etiketler, slayt…hepsi çok güzeldi. Allah kabûl eylesin.İyi ki Gülberenk var!⚘?

 3. Işın Karasuli dedi ki:

  Gülberenk Çocukları emek vererek hedefine ulaşır.

 4. Sevil Fırat dedi ki:

  Yine muhteşem bir program oldu. Sevinçle, şükürle, tefekkürle dinledik.Teşekkürler Gülberenk.??

 5. Hatice Kübrâ TOPÇU dedi ki:

  Programdan çok lezzet aldım. Büyük bir şevk ve emekle hazırlanıyor. Videolar olsun, seslendirmeler olsun, hepsi çok tatlıydılar. Herkese teşekkürler.

Yorum Yap