Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin, tüketen değil de emek verip üreten, malzemeler çöpe gidebilecekken onları değerlendirip dönüştürenlerden olmayı hedefleyerek hazırladığı Tasavvur Müsâbakası, Aralık ayında da büyük bir heyecanla gerçekleşti!

Hanımlar kategorisinde yapılan müsâbakada; yine birbirinden farklı, ilginç ve tasavvur ufkumuzu genişleten eserleri inceleme fırsatı bulduk.

Cd kapaklarından ve kumaşlardan yapılmış düzenleyiciler, çorapla yenilenen terlik… Eski; fakat kıymetli örtülerden yapılmış perde ve levhâ… Evdeki malzemelerle oluşturulmuş sehpâ ve puf gibi eserleri görmek, bizi bâzen hayrete düşürürken bâzen de tebessüm ettirdi.

On dört eserin yarıştığı müsâbakada, boş bir varili ikiye kesip, içine raflar yerleştirip boyamak sûretiyle, ihtiyaç duyduğu kitaplığı üreten Fatma Seher Erdoğan, birinci oldu!

Müsâbaka netîcesinde gâlip olan yarışmacımız, mutluluk ve şükranla hislerini ifâde ederken, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından kendisine 500 ₺ mükâfât takdîm edildi.

Uzun zamandır devâm eden, tasavvur ufkumuzu açan, çocuklar, gençler ve hanımefendiler kategorilerinden oluşan müsâbakamıza, katılımın yeterli sayıda olmaması nedeni ile bir müddet ara verme kararı aldık.

Şimdiye kadar gerek eser hazırlayarak, gerekse oylama için hazırladığımız ankete iştirâk ederek, heyecânımıza ortak olan herkese teşekkür ederiz.?

Müsâbaka 1.si

Fatma Seher Erdoğan’ın Eseri ??

 

Müsâbakaya Katılan Diğer Eserler ??2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Öyle çok istifâde ediyorum ki bu müsâbakadan, her bir eser denemeye değer, çok kıymetli..??

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Eserler çok güzel ve ilgi çekiciydi. Birinci olan eser hakîkaten hak etmiş. Katılan herkesi tebrik ediyorum. ⚘

Yorum Yap