Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nûr Türk, Gülberenk Balıkesir Arıları’nın dâvetiyle iki ayrı konferans programı için Balıkesir’deydi.

“İktisat Mı İsraf Mı?” başlıklı konferansların ilki Bandırma İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda, ikincisi Gönenli Mehmet Efendi Kur’ân Kursu’nda yapıldı.

Programda; israf, tasarruf ve iktisat nedir, iktisat edilebilen sâdece para mıdır, sıhhat, vakit ve hayat nasıl iktisat edilir konuları üzerinde duruldu.

Konferanslara Biga, Bandırma ve Gönen’den yaklaşık 350 kıymetli hanımefendi katıldı.

Programın ardından Neslihan Nur Türk, kitap ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı.

Organizasyonda emeği geçen Gülberenk Balıkesir Arıları’na teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂37 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Neslihan Nur Türk Hocamız’a her programında bize açtığı yeni ufuklar için çok teşekkür ederim. Ve benim için, bizim için, ümmet için her zaman Hakk yolunu gösteren bir ayna olmasını dilerim. Neslihan Nur Türk Hocamız’ı dünya ve âhirette Rabb’im her dâim muvaffak eylesin… Azîz ve bahtiyâr eylesin…

 2. Misâfir dedi ki:

  Tasarruf- zenginlik- israf- iktisat- fakirlik gibi kelimelerin hakîkatte mânâsını öğrendiğim, tasarrufunda olduğum her şeyin hakkını “Allâh’ın izniyle” vermeye niyetlendiğim hârika bir programdı.

 3. Misâfir dedi ki:

  Sevgili Gülberenk Âilesi ve Kıymetli Hocam;
  Bandırma ve Gönen sizin sâyenizde huzur buldu. Hele ben, şu sıkıntı yaşadığım sınav döneminde kendimi çok iyi hissettim. “Allah seni benim elime düşürsün.” dediğiniz vakitten beri arkanızdayım ve inşallah hep olurum. Benden kalabilirsiniz lâkin aslâ saklanamazsınız. ?
  Selâm ve duâ ile…

 4. Misâfir dedi ki:

  Çok beğendim. Rahatladım. Îmânım arttı. Tuvalete sol ayakla girileceğini biliyordum fakat sebebini bilmiyordum. Öğrendim. Allah râzı olsun.

 5. Misâfir dedi ki:

  Konferansta inşallah insan sayısı çoğalır.

 6. Misâfir dedi ki:

  Allah (celle celâlühü) sizlere güç kuvvet versin inşallah. Bizleri biraz daha itekleyecek uyandıracak insanların sayısını arttırsın inşallah…

 7. Misâfir dedi ki:

  Allah kendisinden râzı olsun. Gönen’e her geldiğinizde ufkumuzu açıyorsunuz. Çok faydalanıyoruz. Tekrar bekliyoruz.

Yorum Yap